Teknoloji

Youtube Logosundaki Değişikliği Duyurdu!

Aylık 1,5 milyar ziyaretçisi olan Youtube logosunda değişikliğe gitti.

Artık son dönemin en moda uygulamalarından birisi de ünlü şirketlerin logolarında yaptıkları değişiklikler diyebiliriz. Yakın zamanda Instagram büyük bir değişiklik yaparak yeni logosunu kullanıcıya açmıştı ve olumlu ya da olumsuz birçok yorumla karşılaşmıştı. Şimdi ise Youtube logosundaki değişikliği yayınladı.

Artık Youtube logosunda yer alan “Tube” kelimesini kırmızı kutucuğun içinden kaldırdı ve ismi tamamen siyah bırakarak logonun başına da “Play” butonu ekledi. Böylece aslında amacını bir kat daha fazla hissettirmiş oldu.

Blog teknoloji

Şirketin yaptığı açıklamaya bakılırsa aslında bunu uzun süreden beri planlıyorlar ve her sisteme uygun olabilmesi için de çalışmalara hız kesmeden devam edecekler. Logo, en küçük ekranlı cihazlar da dahil olmak üzere, bütün cihazlar ile kolaylıkla uyum sağlayabilecek bir özelliğe sahip olacak. Böylece uygulamanın görünürlüğü bir kat daha artacak.

Yeni logonun medya ikonu haline bakılırsa o da yenilenmiş gibi görünüyor. Kırmızı bir kutucuk içerisinde beyaz bir play butonu ile karışımıza çıkıyor burada da. Amacına daha uygun bir logo olmuş bu da.

Youtube, 2005 yılında başladığı bu hayat serüvenin de 12 yıldan beri en çok yükselişe geçen ve yerinde saymayıp yenilikleri kendisine uyarlayan nadir şirketlerden bir tanesi. Sadece masaüstü uygulamalarına çalışmayıp mobil uygulamalarına da çok değer vermesi ile gelişmesi kaçınılmazdı diyebiliriz. Böyle büyük değişiklikleri seven Youtube her ay 1,5 milyar kişi tarafından ziyaret ediliyor ve tıklanma alıyor.

Youtube logosunda yapılan bu değişiklik aslında platformun yakın zamanda yayınlayacağı yeni değişikliklerin de habercisi olarak gösterilebilir. İnternet dünyasındaki en hızlı büyüyen uygulamalarından olan Youtube’un ilerleyen dönemlerde neler yapacağı ise dört gözle bekleniyor.

Daha Fazlası

Benzer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapat