Düğün & Evlilik

Yeni Trend: Kına Kartları

Kına kartları da düğün davetiyesi kadar oldukça sık tercih edilen çağrı aracı olmuştur. Her zaman gelin adaylarının en çok dikkat ettiği durumlardan birisi olan davetiyeler, düğünün olmazsa olmazlarından olup büyük bir detaya sahne olmaktadır.

Anne ve gelin için yoğun duyguların yaşanmasına sebep olan kına geceleri, gözyaşı ve eğlencenin iç içe olduğu, duygu karmaşasının yaşandığı bir tertip olur. Eskiden gelin evinde küçük bir organizasyon ile düzenlenen bu gece, şimdilerde ise büyük salonlarda kalabalık ile daha modern olarak düzenlenmektedir. Bilhassa farklı şehirlerde yaşayan çiftlerin kınayı kızın memleketinde düğünü ise erkeğin memleketinde yapmasından dolayı düğün ve kına için ayrı davetiyeler bastırılmaktadır. Gelin adayının yakınları kına gecesine katılmaktadır. Bu geceler için ise son zamanlardaki yeni trend: kına kartları olmuştur.

Kına Kartları İle DavetiyeYeni trend kına kartları sürpriz

Kına gecesine insanların daveti için kına kartları tercih edilir. Kına geceleri için yapılmış, kırmızı rengin ağır olarak kullanıldığı ve gelin motifleri ile süslenmiş modeller göz almaktadır. Birçok kültürde oldukça önemli olan düğün organizasyonlarının içinde en önemlisi gelinin baba evinde kaldığı son gün olan kına gecesidir. Hüzünlü ve yanık bir ezgi ile söylenen şarkılar eşliğinde gelinin ellerine kına yakılır. Gelinin arkadaşları ellerinde mumlar ile etrafında döner ve genellikle kına yakıldıktan sonra ipek pullu bir mendiller eller sarılır hem ağlarım hem giderim sözünün yaşandığı önemli bir gecedir. Kına kartları bu özel gece için tercih edilir. Kına yakılırken söylenen türkülerde genel olarak çalgı aleti kullanılmaz çıplak sesle kına gecesindeki kadınlar tarafından seslendirilir. Düğün ayrı bir şölen kına gecesi ayrı bir şölendir.

Erkekler Bekarlığa Veda, Kadınlar Kına GecesiYeni trend kına kartları kına pankartı

Yeni trend haline gelen erkeklerde bekarlığa veda partisi düzenlendiği gibi gelin de yakın kız arkadaşları ile birlikte tamamen kadınlardan ibaret olan kına geceleri düzenlemektedir. Bu kına gecesi için kına kartları bastırılır gelin ve arkadaşları bol ağlamalı ve bol eğlenceli bir gece geçirirler. Özellikle bu geleneksel kına gecesi şölenini günümüz ünlülerinden de oldukça fazla rağbet görmektedir. Düğünden bir kaç gün önce düzenlendiği için kona kartları da bastırılmaktadır. Kına kartları da düğün davetiyesi kadar oldukça sık tercih edilen çağrı aracı olmuştur. Her zaman gelin adaylarının en çok dikkat ettiği durumlardan birisi olan davetiyeler, düğünün olmazsa olmazlarından olup büyük bir detaya sahne olmaktadır.

Bunların yanı sıra en ekonomik ve en güzel tasarımlara sahip düğün davetiyesi modellerini e-davetiye de bulabilirsiniz. Aradığınız düğün davetiyesi modelleri için TIKLAYINIZ.

Daha Fazlası

Benzer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mutlaka Gözatın

Kapat
Kapat