Dizi&FilmEn İyi Fikirler

Yaz Bitiminde Başlamanız Gereken 5 Dizi

Yaz aylarının sona yaklaşması ile birlikte ekranlara yeni diziler geliyor fakat eski dizilerden izlemeniz gerekenleri araştırdınız mı?

5. Supernatural

sezon onayını alan Supernatural’a hala başlamadıysanız hemen bilgisayarı açın ve başlayın. Zira avcılık âleminde görmediğiniz çok değişik olaylar dönüyor olabilir. Dizi, iki kardeşin babalarından gelen avcılık işlerine devam etmesini ve bu işlerden dolayı başlarına gelenleri konu alıyor. Böyle söylendiğinde çok klasik gelebilir fakat öyle değil. Her sahnesinde ayrı heyecan var dizinin. Dizinin neden 12 sezondur sürdüğünü sorabilirsiniz fakat buna kimsenin bir cevabı yok. Uzadıkça saçmalama oranının artacağını düşünenler hemen başlayıp bir çırpıda bitirirse çok da bir zaman kaybetmiş olmazlar. Zaten ilk 5 sezondan sonra melekler ve şeytanlar alemine de yeterince hakim oluyorsunuz ve diziyi bırakamıyorsunuz. Zira Castiel gibi bir meleği gördükten sonra diziyi bırakmanız mümkün değil gibi.

Dizi Film Blog

4. The Vampire Diaries

Eğer fantastik dizi seviyorsanız izlemeniz gereken ilk dizilerden birisi Vampir Günlükleri. Tabii vampirleri de sevmeniz şart. Zira ikide bir karşınıza yeni vampirler çıkabilme ihtimali yüksek. Dizi yakın zamanda final yaptığı için tamamını bir çırpıda rahatlıkla izleyebilirsiniz. Dizi, başlarda Elena’nın erfaından dönse de ilk sezondan sonra diğer karakterlere de ağırlık vermeye başladığı için çok yönlü oldu. Hatta bir spin-off’u bile var: The Originals.

Dizi Film Blog

 

3. Pretty Little Liars

Yakın zamanda final yapan kaliteli dizilerden birisi Pretty Little Liars. 5 kızın çevresinde dönenen olaylar ve gizli mesajlardan oluşan bir konusu var ve resmen diziyi izlerken paranoyak olabiliyorsunuz. Her an herkes “A” olabilir. Spoiler vermek istemediğim için finaline çok girmiyorum fakat muhtemelen kuru finallerden birisi oldu diyebilirim.

Dizi Film Blog

2. 13 Reasons Why

Son zamanların en iyi dizilerinden birisi diyebiliriz 13 Reasons Why dizisine. Netflix’te yayınlandığından beri milyonlarca kişi tarafından izlenen dizinin daha bir sezonu yayınlansa da oldukça beğeni topladı ve hatta ikinci sezonunun kadrosu bile yavaş yavaş belli oluyor. Dizi, aynı isimli kitabından uyarlandı. Kitabın devamı olmasa da kitabın yazarı ikinci sezon yapılmasına sıcak gözle baktığından dolayı çalışmalara erkenden başlanılmış.

Dizi Film Blog

1. Prison Break

Ve isminin bile tüylerinizi diken diken edeceği bir dizi: Prison Break. Muhteşem bir senaryo ve muhteşem oyuncularla birlikte ekranlara gelen en kaliteli dizilerden birisi bu. İlk bölümden anlıyorsunuz bunu zaten. Bırakmanız imkânsız hale geliyor. En güzeli ise bu sene yeni sezonunun yayınlanmış olması. Yıllar öncesinde muhteşem bir finalle veda eden dizi etkileyici bir şekilde dönüş yaptı ve son aldığım haberlere göre de yeni sezon hazırlıklarına başlanıldı. Heyecanla bekliyoruz.

Dizi Film Blog

Daha Fazlası

Benzer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mutlaka Gözatın

Kapat
Kapat