Teknoloji

Vodafone’da Büyük Değişiklik

1998'den beri aynı logoyu kullanan Vodafone, misyon değişikliğine gidiyor.

Hayatımız boyunca birçok markanın değişim sürecine girdiğini görmüşüzdür. Şimdi de Vodafone bu süreç içerisine girdi ve dünya üzerinde kendisini yeninden konumlandırmaya başladı.

Vodafone, Türkiye başta olmak üzere 36 ülkede daha hizmet veren bir GSM operatörü olarak tarihe geçti. Gün geçtikçe daha da kaliteli ve güçlü olmaya başlayan Vodafone, markasını hem ülkemizde hem de diğer ülkelerde yeniden konumlandırma yoluna girdi. Yapılan basın toplantısı ile birlikte Vodafone’un yeni misyonunu duyuran Vodafone Türkiye CEO’su Colman Deegan ve Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Engin Aksoy, en büyük reklam kampanyasının diğer ülkelerde birlikte eş zamanlı olarak başladığını da belirtti.

Vodafone’un Logo ve Sloganında Değişiklik

Vodafone en son 2009 yılında farklılığa giderek sloganını değiştirmişti ve “Power to you” ile bugüne kadar geldi. Şimdi ise gelecekten ümitli olduklarını gösteren bir slogan ile piyasada yerlerinden emin olarak ilerliyorlar. Vodafone’un şimdiki sloganı ise “The future is exciting. Ready?”, yani “Gelecek heyecan verici. Hazır mısın?”.

Vodafone’un bu değişiklik sırasında değişen tek şeyi sloganı değil, şirket logoda da değişikliğe giderek 1998’den beri kullandıkları logoyu kaldırdı. Bu iki hamlesi ile gençlerin arasına katılmayı amaçlayan Vodafone, marka stratejisini de tamamen değiştiriyor. 14 farklı ülkeden 13 bin kişinin katılımı ile yaptıkları araştırmaya göre ise 18-24 yaş arasındaki gençlerin % 62’inin gelecekten ümitli olduğunu belirttiler.

Vodafone, markasının yeni misyonunu faaliyet gösterdiği ülkelerde eş zamanlı olarak yayınlayacağı reklam filmi ile birlikte duyuracak ve böylece geleceğe daha kolay ayak uyduracak. Kuruldukları günden beri ilk defa bu şekilde büyük bir reklam kampanyası başlatan şirket, reklam filmini de 17 farklı ülkeden 30 bir kişinin geri dönüşleri ile birlikte hazırladı.

Daha Fazlası

Benzer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapat