Seyahat

Tokyo’da Gezilmesi Gereken 8 Yer

Tokyo'ya gittiğinizde görmeden dönmemeniz gereken yerlerin listesini yaptınız mı? Yapmadıysanız yazımızda gitmeniz gereken yerleri bulabilirsiniz.

Dünyanın en gelişmiş ülkelerinden birisi Japonya ve gittikçe de çağın ilerisine gitmeye çalışıyor. Nüfusu yaklaşık 130 milyon civarında ve kalabalık olmasına rağmen yüz ölçümü açısından ülkemize göre oldukça küçük. Ülkede her sene 1500’den fazla deprem olsa da depremden en az etkilenen ülkelerden birisi Japonya. Buna ek olarak 200 tane de yanardağa sahip.

Japonya’ya ülkemizden gidiş 11 saat sürüyor, dönüş ise 12 saat. Dönüşün daha uzun olmasının nedeni ise havadaki rüzgâr akımları. Para birimleri ise Yen ve 100 Yen yaklaşık 0.91 Dolar. Başkenti ise Tokyo. Tokyo, dünyanın en kalabalık şehirleri arasında yer alırken aynı zamanda da en renkli ve canlı şehirlerden birisi olarak biliniyor. Şehirde her yere metro ile ulaşım mümkün olduğundan dolayı gezmek çok da zor olmasa gerek. Metrolarda ise bizim ülkemizdeki gibi karmaşalar meydana gelmiyormuş, herkes sırayla inip sırayla metroya biniyor.

Peki Japonya’nın başkenti Tokyo’ya gittiğinizde görmeniz gereken yerler neresi?

  1. Asakusa

“Eski zamanlarda Tokyo nasıldı?” sorusunun cevabını görmek istiyorsanız ziyaret etmeniz gereken yer burası. Burayı gezdiğinizde hediyelik eşyalar satın alabileceğiniz gibi yöresel yiyeceklerden de tadabilir ve Japonların geleneksel kıyafetlerine göz atabilirsiniz.

Gezilip görülmesi gereken yerler

  1. Sensoji Tapınağı

Sensoji Tapınağı, Tokyo’da yer alan en eski budist tapınaklarından birisi olarak biliniyor ve 628 yılında inşa edilmiş. Bu tapınak yılda yaklaşık 30 milyon kişi tarafından ziyaret edilmekte. Anlatılana göre zamanında balıkçı olan iki kardeş avlanırken ağlarına Kannon Heykeli takılır ve bu heykel kutsal kabul edilmektedir. Kardeşler heykeli buradaki evlerine koyarak saklarlar. Sonrasında da aynı yere bu tapınak inşa edilir.

Gezilip görülmesi gereken yerler

  1. Odaiba

Odaiba, özellikle son yıllarda turistler tarafından uğrak yeri haline gelmiş. Burada New Yokrk’taki Özgürlük Heykeli ve Eyfel Kulesi’nin benzerlerini görmek mümkün. Nehrin kıyısına yapılmış olan kafeler ise çok fazla turistin buraya gelmesini sağlamış.

Gezilip görülmesi gereken yerler

  1. Tokyo Skytree Town

Eğer Tokyo’ya yükseklerden bakmak istiyorsanız gitmeniz gereken yerlerden birisi de burası. Kulenin en üstüne çıktığınızda Tokyo’nun üstten fotoğraflarını çekebilirsiniz. Ayrıca kulenin alt katlarındaki alışveriş yerleri de oldukça popüler.

Gezilip görülmesi gereken yerler

  1. Shibuya

Tokyo’nun en cıvıl cıvıl ve camlı semtlerinden birisi olarak biliniyor Shibuya. Özellikle asla boş kalmayan yaya geçitleriyle ünlü. Hatta buraya sadece bu yaya geçidinin fotoğrafını çekmek için gelen bile bir sürü turist bulunuyor.

Gezilip görülmesi gereken yerler

  1. Harajuku

Özellikle ilginç kıyafet stillerini görebileceğiniz Harajuku, trafiğe kapalı olan Takeshita-dori Street’te bulunuyor. Sokak tamamıyla gençlerin sevdiği yiyecek ve içeceklerin satıldığı yerler ile dolu. Aynı zamanda çılgın olarak adlandırabileceğimiz kıyafetleri satan yerleri de bu sokakta bulmak mümkün.

Gezilip görülmesi gereken yerler

  1. Ginza

Tokyo’da modanın merkezi olarak bilinen yerlerden birisi Ginza ve modanın başkenti olarak da kabul edilebilir. Dünyaca ünlü olan mağazaları ve markaları burada bir arada bulabilmeniz mümkün. Fakat çok kalabalık olacağından dolayı erken saatlerde değil de, öğleden sonra gitmenizde fayda var.

Gezilip görülmesi gereken yerler

  1. Akihabara

Eğer teknolojiye ve teknolojik aletlere merakınız varsa Tokyo’ya geldiğinizde uğramanız gereken yer burası. Telefon, fotoğraf makinesi ve daha birçok teknolojik aleti Akihabara’da bulabilirsiniz. Fakat telefon almadan önce Türkiye’ye uyumlu olup olmadığını kontrol etmeyi unutmayın.

Gezilip görülmesi gereken yerler

Daha Fazlası

Benzer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mutlaka Gözatın

Kapat
Kapat