Dizi&Film

The Flash Serüveni

Peki sen ne kadar hızlı koşabilirsin?

The Flash dizisini muhtemelen duymayan yoktur. Arrow dizisinin yapımcılarının elinden çıkan bir dizi ve bana göre bu sıralarda en revaçta olan dizilerden bir tanesi. Gerek konusuyla gerekse renkli karakterleriyle oldukça ilgi çekici.

Dizilerde güçlü bir karakteri izleyiciye sunup her bölümde bunu desteklemek muhtemelen çok zordur. The Flash ekibi bunu başarabilmiş nadir ekiplerden bir tanesi bence. Günümüzde birçok süper kahraman uyarlaması olan dizi ekranlarda mevcut. Ama önemli olan bunun devamını getirebilmek ve final yaptığında bile insanların onu konuşabilmesini sağlayabilmek.

Bir diziye başladığınızda dizinin ilk bölümünden sizi tatmin etmesi gerekir. İlk bölümü izledikten sonra hemen açıp ikinci bölümü de izlemek istemelisiniz ve The Flash bana bunu yaşatmıştı. Direk ikinci bölümü açıp izlemeye başlamıştı, üç, dört derken ilk sezonu bitirmiştim bile. Sonraysa bölüm bekleyerek izledim.

Blog Dizi Evlilik Sürpriz

Tha Flash, aslında birçok süper kahraman gibi. Dr. Wells’in planı sonucunda hücreleri mutasyona uğruyor ve Barry Allen, The Flash’a dönüşüyor. Flash da ekip ile birlikte Barry’ye verilen havalı isim. Aslında Barry’nin gücü vücudunun güçlü olmasından değil, yapabildiği hızdan geliyor. Böylece de diğer süper kahramanlardan farkı ortaya çıkıyor.

Dizinin gidişatı çok güzel. Evet, her bölümde ayrı bir meta human ile çarpışıyor ama bunun yanında hem Barry’nin hem de diğerlerinin hayatlarından ve geçmişlerinden parçalar görebiliyoruz. Dizideki favori karakterlerimden birisi de Dedektif Joe West.Dizinin kadrosu elbette güçlü ama Dedektif hepsini bir arada tutan kişi gibi bence. Barry’yi ayakta tutan ise Iris şüphesiz. Dizinin sonunda ne olacak bilmiyorum ama şu anki gidişatta Iris’i iyi şeyler beklemiyor gibi.

Blog Dizi Evlilik Sürpriz

Yukarıda da bahsettiğim gibi dizideki ekip o kadar güzel uymuş ki birbirlerine asla karakterlerinin dışında birileri olduğunu düşünemiyorsunuz. Örneğin Iris West, Barry’nin kız arkadaşı ve Joe West’in de kızı. Bir yandan habercilik kariyerine devam ederken diğer yandan da meta human saldırılarına karşı ekipte bir şeyler yapmaya çalışıyor.

Blog Dizi Evlilik Sürpriz

Dizinin ana karakterlerinden bir diğeri de Caitlin Snow ya da dondurucu adı ile Killer Frost. Sanırım gerçek hayatta Caitlin gibi başarılı bir bilim insanı olmak isterdim. Muhtemelen Caitlin olmasa Flash ve ekibi meta human saldırılarının altından zor kalkardı.

Blog Dizi Evlilik Sürpriz

Dizinin en renkli karakteri ise bence Cisco Ramon. Süper kahraman adı ise Vibe. Bu bile o kadar havalı geliyor ki kulağa! İzlerken vibelanmamak elde değil. 🙂

Blog Dizi Evlilik Sürpriz

Dizideki en gizemli insan ödülünü ise Harrison Wells’e vermek istiyorum. Çünkü hala kimdir, nedir, amacı ne ya da iyi mi kötü mü anlamış değilim. Her yaptığının altında bir bit yeniği aramakla meşgulüm.

Dizi hakkında çok fazla spoiler vermek istemiyorum çünkü muhtemelen izleyenler olacaktır. Eğer siz de merak ettiyseniz hemen başlamalısınız!

Daha Fazlası

Benzer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mutlaka Gözatın

Kapat
Kapat