Dizi&Film

The Con Artists Filmi

Aksiyon ve macera severler buraya!

The Technicians ya da diğer adı ile The Con Artists. Tek kelime ile adının hakkını veren filmlerden bir tanesi. Güney Kore yapımı film, 24 Aralık 2014 tarihinde vizyona girdi ve büyük başarı elde etti. Ben yaklaşık iki yıl önce izlemiştim ilk defa. Daha sonra ise çevremdekilere izletirken tekrardan izledim. Sıkılmadan izlediğim filmlerden bir tanesi The Technicians.

İlk olarak spoiler vermeden konusundan bahsedeyim. Başrol, Kim Woo Bin ya da filmdeki adı ile Ji Hyeok. Başrol olmanın hakkını yeteri kadar vermiş. Ji Hyeok, işini en iyi yapan hırsızlardan bir tanesini canlandırıyor. Oynadığı karakter bakımından biraz duygusuz gibi ama filmi bitirdikten sonra aslında yaptığı her şeyin bir anlamı olduğunu anlıyorsunuz.

The Con Artists dizisinin başrollerden bir diğeri de Ko Chang Seok’un canlandırdığı Koo In. Bu adama kesinlikle dikkat edin filmi izlerken. Çünkü can alıcı noktalardan birisi bu adama bağlı.

The Con Artists Filmi

Bu ikilinin yanındaki üçüncü kişi de Lee Hyun Woo’nun canlandırdığı Jong Bae. Hani şu Amerikan filmlerinde olan hackerlar vardır ya, işten aynen onu canlandırıyor. Ama daha eğlencelisi. Jong Bae, çok zeki olsa da kimse onunla çalışmak istemediği için kendi kafasında takılır ama bir anda kendini olayların içerisinde bulur.

The Con Artists filminin bayan başrolü de Jo Yoon Hee’nin canlandırdığı Eun Ha. Filmde çok az bir kısmı var ama olayların aslında kilit noktası bu kadın. Hakkıdna çok bilgi vermek istemiyorum çünkü spoilera giriyor ama izlediğinizde kadının rolünü daha rahat anlayabilirsiniz.

Filmdeki en ilgi çekici repliklerden birisi de şu:

“Hırsızlık yapmayı ne zaman bırakacaksın?”

“Son bir vurgundan sonra emekli olacağım.”

“Bir hırsız için son vurgun diye bir şey yoktur, hep son bir tane daha vardır.”

The Con Artists filminin başlarında yaklaşık bir yarım saatinde tempo biraz yavaş olabilir ama bu izlemeyi bırakmanıza sebep olmasın. Zira İlk yarım saatten sonra olaylar başlıyor ve sonlara doğru da “Hadi be!” diyeceğiniz gerçekler ortaya çıkıyor. Eğer aksiyon ve bol bol sürprizli bir film arıyorsunuz kesinlikle bu filmi izlemelisiniz. Pişman olmayacaksınız!

Daha Fazlası

Benzer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mutlaka Gözatın

Kapat
Kapat