Düğün & EvlilikEn İyi Fikirler

Son Trend Düğün Fikirleri

Sizlerde uzun zamandır düşündüğünüz düğün fikrini bulamadınız mı? Düğününüz için neler yapmanız/yapmamanız gerektiğini bilmiyor musunuz? Kesinlikle doğru adrestesiniz...

Hayatın belli bir dönemine gelindiğinde; hayatı paylaşacak, tüm zorlu yükleri birlikte sırtlayabilecek, acıları ve mutlulukları paylaşacak bir yol arkadaşı arar insan. Bu insanı bulduğumuzda ise her şeyin en özel, en benzersiz olmasını isteriz. Siz de o rüya gibi düğünü hayal edenlerdenseniz, bu harika fikirlere bir göz atın….

1)    Özellikle yaz aylarında evlenen çiftler için hafif müzik eşliğinde dostlarımızla tek tek ilgilenebileceğimiz yeşille iç içe bir açık hava düğün harika olabilir. Ben maviyi görmeden yapamam derseniz deniz manzarasına nazır, yeşille maviyi bütünleştiği bir konsept de tercih edebilirsiniz.

2)    Konuklarınızı davet ederken çok yakın zamanda çöpü boylayacak davetiyelere para saçmak yerine bazı yardım kurumlarına aynı parayı ödeyerek düğününüzü aynı zamanda insanlara yardım edebilmek, doğaya katkıda bulunmak gibi faydalı konulara bir vesile olarak görün.

3)    Ağır yemeklerin ikram edildiği yemek servisinin karmaşasıyla kabusa dönüşen düğünler yerine atıştırmalık ve içeceklerin olduğu sakin bir düğün atmosferi tercih edilebilir.

4)    Düğün süresince doğal bir fotoğraf ortamı oluşturun. Sevdiklerinizle bu anlarınızı ölümsüzleştirirken tren gibi dizilip toplu vesikalık fotoğraflar çektirmekten vazgeçin!

5)    Bu özel günü anımsatmasını istediğiniz ufak tefek hediyeler hazırlayarak konuklarınıza sunabilirsiniz.

6)    O gün tüm misafirleriniz sizler için oradalar ve sizinle bu günü paylaşmak için geldiler. Bunun bilincinde olarak tüm konuklarınıza tek tek “Hoşgeldiniz!” demeye gayret gösterin. Masalarında mutlaka ziyaret edin.

7)    Nostalji sevenler için gelen konukların sizler için iyi dileklerini yazması için bir daktilo yerleştirerek düğüne bir renk katabilir, yaşı büyük konuklarınıza bir jest yapabilirsiniz. Bu olmazsa mutlaka bir hatıra defteriyle bu ritüel tamamlanmalıdır.

8)    Havalı konfetiler, abartılı havai fişek ve volkanlar yerine çeşitli renk ve kokuda mumlarla mekanı romantik bir atmosferle kaplayın.

9)    Düğünden önceki fotoğraf çekimlerinde mutlaka doğal ortamları tercih edin. Doğal pozlar yakalayabilmesi için uzman bir fotoğrafçı ile çalışın.

10)    Özellikle genç arkadaşlarınızla birlikte düğünü eğlenceli hale getirin ve hep birlikte eğlenebileceğiniz bir mekanda düğünden sonra bir parti düzenleyin. Parti dediysek illa çılgınlar gibi bir eğlence olmayabilir. Hep birlikte kahve içip tanışıp sohbet edebileceğiniz bir organizasyon da olabilir.

Daha Fazlası

Benzer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapat