Teknoloji

Onaylı WhatsApp Hesapları Yolda!

Dünyanın en çok kullanılan mesajlaşma uygulamalarından olan WhatsApp yeni bir özelliği ile karşınıza çıkmaya hazırlanıyor.

Gün geçtikçe dünyada en çok kullanılan mesajlaşma uygulamalarından olan WhatsApp kendisine yeni bir özellik daha katıyor. Son zamanlarda en çok kullanılacak olan özelliklerden birisini ise henüz açıkladı: Onaylı hesaplar.

WhatsApp uygulamasının en önemli özelliği iletişim şeklimizi tamamen değiştirmesi ve gittikçe de kendisine bağımlı hale getirmesi diyebiliriz. Artık çoğu kişi aramak yerine interneti kullanarak uygulama üzerinden mesaj atıyor ya da görüntülü konuşma özelliği sayesinde görüntülü konuşmayı tercih ediyor. Bu da WhatsApp’ı en çok kullanılan uygulamalar arasına koyuyor. İşte WhatsApp da yerinde saymıyor ve özelliklerine çok beğenilecek bir özelliği daha ekliyor.

Onaylı hesap olarak da adlandırılabileceğimiz bu özellik WhatsApp’ın sıkça sorulan sorular bölümünde ilk olarak karşımıza çıkıyor. “Verified Business Accounts” başlığı altına eklenen bilgilere bakılırsa şu anlık belirli bir kitleye kullanıma sunuldu fakat pilot uygulamasından sonra muhtemelen tüm dünyaya bu özellik sunulacak.

Onaylı hesap özelliği aslında Twitter ve Instagram gibi uygulamalarda yer alıyordu fakat artık WhatsApp’ta da şirketlerin onaylı hesaplarıyla kolayca iletişime geçebileceksiniz. WhatsApp’ta kullanıcı adının yan kısmında yeşil renkli bir tik ikonunun bulunması o hesabın onaylı hesap olduğu anlamına gelecek. Ayrıca şirketlerin bu özelliğe sahip olabilmesi için de bazı aşamalardan geçmiş olması anlamı da çıkartılabilir. Bu da aslında güvenilirliğin bir kat daha artmasını sağlayacaktır. Ayrıca uygulamada onaylı bir hesapla konuştuğunuz zaman bu mesajları sarı olarak görebileceksiniz ve bu da hangi hesapla konuştuğunuzu anlayabilmenizi sağlayacak.

WhatsApp’ın getireceği yenilikler bununla da sınırlı değil. Eğer onaylı hesap kişinin telefonunda gerçek ismi ile kayıtlı değilse; istenildiği gibi görülebilecek. Yani eğer siz hesabı telefonunuza “A İşletmesi” diye kaydettiyseniz bu isimle göreceksiniz, fakat hiçbir şekilde kaydetmediyseniz şirketin kendi seçtiği isim görülecek.

WhatsApp’tan İşletme Uygulaması

Facebook’un iş ilanlarına bakıldığında aslında WhatsApp için daha kapsamlı bir geliştirme aşamasının düşünüldüğünü gösteriyor. Bu iş ilanına göre WhatsApp’ın işletme uygulamasının geliştirilmesi için alımlar yapılacak. İlanda “WhatsApp işletme uygulaması üzerinde uzmanlaşacak” tabirinin kullanılması ise bunu kanıtlar nitelikte. Bu uygulamanınsa ne zaman kullanıma açılacağı ya da Store’lara yükleneceği belirli değil.

Daha Fazlası

Benzer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapat