Düğün & Evlilik

Nikah Günü Organizasyonu Nasıl Yapılmalıdır?

Düğün denildiği zaman, kültürümüzde daha çok davullu zurnalı geceler akla gelir. Oysa bu özel günü nasıl organize edileceği tamamen çiftlerin arzusuna bağlıdır.

Kimi çiftler kına gecesinden sonra, kimileri sadece nikah günü organizasyonları yapmaktadır. Nikah, evlenecek olan çiftler için yeni bir hayatın başlangıcı anlamı taşımaktadır. Bu yüzden oldukça dikkat edilmesi gereken bir gün olmaktadır. Konukların iyi bir şekilde ağırlanması ve devamında olacak isteğe bağlı eğlenceler için iyi seçimler yapılmalıdır. Bu yüzden nikah günü organizasyonu nasıl yapılmalıdır sorusuna cevap bulmak, oldukça değerli olan bir durumdur.

Kokteyl Tarzı NikahlarNikah Günü Organizasyonu Nasıl Yapılmalıdır

Düğün denildiği zaman, kültürümüzde daha çok davullu zurnalı geceler akla gelir. Oysa bu özel günü nasıl organize edileceği tamamen çiftlerin arzusuna bağlıdır. Son yıllarda kır düğünleri, kumsal düğünleri, tekne düğünleri ve kokteyllerde bir artış olduğu gözlenmektedir. Bir düğün salonu ya da balo salonu ile anlaşılmadı ise geri kalan tüm ihtimaller açısından bir yemek şirketi ile anlaşmak gerekebilir.  Tarzınız ne olursa olsun, yiyecek ve içecekler bu tip organizasyonlarda vazgeçilmez kalemler olarak hep vardır.

Düğün kokteyllerinde oturma grubuna fazla ihtiyaç duyulmaz. Davetliler çoğunlukla ayakta ve kokteyl masalarının çevresinde toplanır. Ancak yaşlı ve hasta olan davetliler için koltuk ve sandalye tedariki düşünülmelidir. Kokteyller çok uzun süre almasa da bu durum davetlilerin yemek yemeyeceği anlamına gelmemektedir.

Nikah ve Nikah Sonrası YemekNikah Günü Organizasyonu Nasıl Yapılmalıdır

Davet şeklini belirledikten sonra, menüye karar vermek gerekmektedir. Çiftlerin seçimi ise burada önemli bir pay sahibidir. Ancak bunun yanında davet edilen misafirlerin damak tadı ve ailelerin yapısı da düşünülmesi gereken hadiselerdendir. Anadolu kültürü ile yoğrulmuş bir çevreye, değişiklik olsun diye yabancı mutfaklardan bir çeşit ikram etmek iyi bir sonuç almayabilir. Menüyü seçerken isim ve çeşit kalabalığına kanmamak gerekir. Malzemenin miktarı, lezzeti, sunuşu, temizliği önemlidir. Ağır yemekler seçilmemeli, taze ürün tercih edilmelidir. Birçok otelde misafirlere sunmak için seçilmiş olunan menüyü önceden deneme şansına da sahip olmak gerekir. Otellerde ve catering şirketlerinde menü ücretlendirmesi genellikle etin cinsine ve seçilen mutfağa göre değişebilir. En çok tercih edilen ve kırmızı et kullanılan menüler orta fiyatlarda iken en pahalı menüler balıketi ve deniz mahsullerine ağırlık verilen menülerdir. Tavuk eti en düşük bütçeli menülerde kullanılmaktadır.

Daha Fazlası

Benzer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mutlaka Gözatın

Kapat
Kapat