Düğün & Evlilik

Mevsimlere Göre Düğün Buketi Seçimi

Her mevsimin farklı bir rengi vardır kendine özgü olan. İşte bu renkleri buketlerde kullanarak düğününüzü daha da güzel yapabilirsiniz.

Düğün hazırlıkları son sürat devam ederken birden durup en gerekli şeylerden birini henüz seçmediğiniz aklınıza gelir. İşte düğün buketleri bu anda akla gelen hazırlıklardan birisi olabilir. O kadar iş içerisinde gelinlerin buket için düşünmesi çok zor olsa da gelinliklere yakışan bir buketi elinde taşımayı herkes ister. İşte bu yüzden buketinizi seçmeden önce az da olsa araştırma yapmakta fayda var.

Düğün karmaşası sırasında gelinlerin imdadına birçok kısa yol yetişiyor. Yapma düğün çiçekleri de bunlardan birisi. Çeşit çeşit düzenlemelerine ek olarak farklı renkleriyle gelinlerin gönüllerini fetheden bu buketler büyük bir emek ile yapılıyor.

Bu zamanda yapılan gelin buketleri sadece düğünde kullanılmıyor aslında. Gelin masa çiçeği olarak da kullanılan bu buketler eğer yapay çiçekten yapılmışsa evlendikten sonra evinizin en güzel köşesini de süsleyebilir. İşte bu yüzde buketinizi seçmeden önce bir kere daha düşünmekte fayda var.

Şimdi gelelim düğün buketi seçimlerine…

Kış Düğünleri İçin Buketler

Düğün buketlerini mevsimlerine göre ayırabiliriz. Böylece hem yapay hem de gerçek çiçeklerin kullanılması mümkün olabilir. Kış ayları için düğün buketlerinde kullanılabilecek çiçeklere ranunculusu ya da diğer adı ile gelin çiçeğini örnek gösterebiliriz. Ayrıca aslanağzı, liatris, gül ve lale de kış aylarındaki buketlerde kullanılabilecek diğer çiçeklerdendir.

Düğünlere göre düğün buketi seçimi

Bahar Düğünleri İçin Buketler

Belki de en kolay buket hazırlanabilecek mevsimlerden birisidir ilkbahar… Etraf yeni çıkmaya başlayan çiçekler ile doluyken bir de kokuları eklendi mi kır düğünleri başlar. İşte o zaman her ortama uyum sağlayabilecek bir buket seçilmelidir. Pembe yoğunluktaki çiçekleri bahar aylarında kolaylıkla kullanabilirsiniz. Özellikle gül, lale, şakayık, frezya ve pembe daya çiçekleri en sık görülebilecek olanlardandır.

Düğünlere göre düğün buketi seçimi

Yaz Düğünleri İçin Buketler

Yaz ayının gelmesi ile havuz başında yapılan düğünlerde bir artış olur. Düğünden sonra herkes partilere kaçar çünkü. Açık havada, yaz gecelerinde ortam ne kadar sıcak da olsa sonuna kadar eğlenebilir ve gerçek çiçeklerle bezenmiş olan gelin buketinizi yanınızda taşıyabilirsiniz. Fakat aşırı sıcaklardan buketi korumanızda yarar var. Yaz ayında yapacağınız düğündeki buketiniz için ise zinya çiçeği, nergis, sarı gül, zambak ve ayçiçeğini kullanabilirsiniz.

Düğünlere göre düğün buketi seçimi

Sonbahar Düğünleri İçin Buketler

Hafif soğuyan hava ve atıştıran yağmura inat evlenmek istiyorsanız sonbahar düğünleri tam size göre. Bir de kurumuş yaprak rengini seviyorsanız, bu mevsimdeki düğünde kendinizi daha rahat hissedebilirsiniz. Kurumuş yaprakların o iç yakan turuncu rengini buketinizde kullanarak ortamı ısıtabilirsiniz. Pembe sümbül, süsen, orkide, gül, ortanca ve zinya yine bu mevsimde kullanılabilecek çiçeklerdendir.

Düğünlere göre düğün buketi seçimi

Daha Fazlası

Benzer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapat