Düğün & Evlilik

Mevsimine Göre Düğün Çeşitleri

Dört farklı mevsim ve dört farklı düğün konsepti... Peki unutulamayacak bir düğün seramonisi için, sizin favori mevsiminiz hangisi?

Günümüzde artık düğün yapmanın mevsimi kalmadı. Her mevsimde birbirinden güzel düğünler yapılıyor ve çok ilginç düğün fikirleri ortaya atılıyor. Eğer düğününüz ilkbahar aylarından birinde olacaksa konsept bulma işi çok kolay olabiliyor, fakat kış aylarında evlenmek isteyenler için mekan bulmak biraz daha sıkıntı olabiliyor. Peki mevsimine göre düğünler nasıldır?

İlkbahar Düğünleri

İlkbahar düğünleri genelde çiçek temalı olur ve bu da düğüne ayrı hoş bir hava katar. İlkbahar düğünlerinde mekân seçimi daha kolaydır. Düğünü hem açık havada hem de kapalı mekânda kolayca yapabilirsiniz. Açık havada yapmak istiyorsanız çadır, kır ya da açılabilen çatıya sahip salonlar çok uygun olabilir. Kırda yapılan düğünlerde doğa ile iç içe, ferah bir düğün yapabilirsiniz. Hem gelenler açık havadan dolayı daha rahat hareket eder, hem de batan güneşin güzelliğinden faydalanabilirsiniz.

Düğün blog

Yaz Düğünleri

En çok tercih edilen düğün çeşitlerindendir yaz düğünleri. Okullar kapandıktan ve izinler alındıktan sonra herkesin toplanmasını fırsat bilerek kalabalık bir düğün planlayabilirsiniz. Yaz düğünleri için mekân seçimi en az sorun olabilecek durumlardandır. Deniz, boğaz, göl ve kır bahçeleri en çok tercih edilen mekânların başında gelmektedir. Fakat yaz düğünleri diğer düğünlere göre daha pahalı olabilir. Bu yüzden erkenden karar verilmeli ve ona göre düğün mekânları tutulmalıdır.

Düğün blog

Sonbahar Düğünleri

Sonbahar dendiğinde kurumuş turuncu yapraklar ve hafifçe esen rüzgâr ilk akla gelir. Düğünlerinde de bu havalar görmek mümkündür. Cıvıl cıvıl bir düğün isteyenler sonbahar düğününü tercih etmemelidir. Fakat çok hareketli olmadan da vintage konseptlerle çok hoş sonbahar düğünleri düzenlenebilir. Son zamanlarda eski köşklerde ve saraylarda yapılan düğünler giderek artmaktadır. Ayrıca buna ek olarak düğün davetiyenizde de sonbahar temasını kullanarak bir bütünlük oluşturabilirsiniz.

Düğün blog

Kış Düğünleri

Kış düğünlerini dışarda yapmak imkansız gibi olan durumlardandır, bu yüzden mekan ayarlaması önemlidir. Eğer salon tutulacaksa, salonun havalandırma sisteminin en iyi şekilde çalışıp çalışmadığına bakılmalıdır. Fakat son zamanlarda kış bahçeli temalı kafeler giderek arttığından dolayı mekân bulmak çok da zor olmayacaktır. Kış zamanında yapılan düğünlerin fiyatları diğer aylara göre daha uygun olacağından tercih sebebi olabilir. Soğuk kış gününü renkli hale getirebilmek için ise renkli ışıklar ve konseptler kullanılabilir.

Düğün blog

Daha Fazlası

Benzer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mutlaka Gözatın

Kapat
Kapat