Düğün & Evlilik

Masallardan İlham Alan Düğün Pastaları

Son dönemlerde trend olan masallardan ilham alan düğün pastaları günümüzde oldukça sık kullanılmaya başlanmıştır!

Hemen hemen her insanın en değer verdiği günlerdendir düğün günü. Çünkü insanların hayatında bir kez yaşayacağı bu gün küçük yaştan itibaren hayal edilen ve hazırlanılan bir gündür. O gün neler giyileceğinden, masaların nasıl düzenleneceğinden, davetiyelerin nasıl olacağından tutun da daha birçok şeye kadar düşünülüp hazırlanılması gereken teferruatlı bir gündür bu düğün günü. Her düğünün olmazsa olmazlarından olan bazı gelenek ve görenekler vardır. Örneğin düğün pastası yöreden yöreye değişmeyen, kır düğünü ya da düğün salonu demeden fark etmeden her düğünde olması gereken bir uygulamadır. Herkes kendi düğünü en özeli, en güzeli olsun istemektedir. Bu durum düğün pastası için de geçerlidir ve herkes kendi düğün pastası en büyük, en değişik olanı olsun günlerce konuşulsun istemektedir. Son dönemlerde trend olan masallardan ilham alan düğün pastaları günümüzde oldukça sık kullanılmaya başlanmıştır.

Pasta ile farklılık ortaya konulurRenkli düğün pastası

Günümüzde düğünlerde kullanılan pastaların büyük bir çoğunluğu yapay pastadır. O an pasta kesim merasiminde büyük, çok katlı bir pasta gelir gelin ve damat pastayı keser gibi yaparlar ancak daha sonra misafirlere ikram edilen pasta farklı bir pasta olmaktadır. Ancak siz bu durumu değiştirebilirsiniz. Şeker hamurundan yaptırabileceğiniz devasa büyüklükteki renkli ve farklı şekillerdeki düğün pastanız ile dikkatleri üzerinize çekebilirsiniz. Eşiniz ile aranızda geçen özel bir anıdan esinlenerek, ya da mesleğinizden esinlenerek istediğiniz şekilleri pastanız üzerine üç boyutlu olarak yaptırmanız mümkün olacaktır. Örneğin ikinizin resmini vererek pastanın üzerinde yaptırmanız mümkün olacağı gibi, küçük bir şato, ya da bebek gibi figürler de ekleyerek gerçekten masallardan ilham almış pasta görüntüsünü yakalayabilirsiniz.

Her düğün pastası çifte özel

Ayrıca yaptırmak istediğiniz pastanın büyüklüğüne, içereceği şeker hamuruna, rengine ve yapılacak olan kişi sayısına bağlı olarak fiyatları da değişmektedir. Hemen hemen her bütçeye uygun düğün pastaları piyasada bulunmaktadır ve farklı pastaneler tarafından ya da düğün organize şirketleri tarafından uzman pastacılara yaptırılmaktadır.  Ancak bu pastaları yaptırmaya karar verdiğinizde düğününüzden oldukça önce konuşup randevu almanız gerekmektedir. Düğün pastaları olduğu için büyük bir kitleye hitap etmektedir ve yapımı uzun zaman alabilmektedir.

Daha Fazlası

Benzer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mutlaka Gözatın

Kapat
Kapat