Moda

Kürk modası

2017-2018 sonbahar-kış sezonunda kürk modasına sizler için değindik. Kürkleri nasıl kombinlemelisiniz? Kürkünüze uygun nasıl makyaj yapmalısınız? Hepsi ve daha fazlasını bu yazımızda bulabilirsiniz!

İnsanların tarih öncesi devirlerden beri, soğuktan korunmak için hayvan postlarından yapılmış basit elbiseler giydikleri bilinmektedir. Medeniyet ilerledikçe kürk bir ihtiyaç olmaktan çıkıp, lüks giyim malzemesi olmuştur. Özellikle Çin, Mısır, Yunan ve Roma medeniyetlerinde alımlı ve süslü kürkler, zenginlik ve zarafetin simgesi haline gelmiştir.

kürk modası2017-2018 sonbahar-kış sezonunda kürk modası olduğunu görmekteyiz.  Kış mevsimlerinin soğuk günlerinde içimizi ısıtan görüntüleri ile bir o kadar da zarafetin simgesi kürkler, bu yılda vitrinlerdeki değerli yerlerini korumaya devam ediyor. Hayvan dostu modacılar, orijinal kürk kullanmadan sentetik tüylerden kürk koleksiyonlarını hazırlamaktadır. Kürkler çeşitlilikleri ise bu yılda dikkatleri üzerine toplamıştır.

kürk 2017 modaPalto, yelek, şapka ve atkı olarak birçok yerde karışımıza çıkan kürk, sade aksesuarların yanına küçük eklentilerle birlikte şıklık katmaya devam etmektedir. Kürkler gerek çanta aksesuarlarında gerekse telefon kaplarında karşımıza çıkarak günlük hayatın zarafetini de yansıtmaya devam etmiştir.

kürklerin kombinlenmesiKürklerin kombinlenmesi ne kadar zor görünüyor olsa da, farklı kombinlerle sokak modasını yakalarken aynı zamanda küçük eklentilerle gece şıklığına ulaşabilirsiniz.
gece şıklığıGündüzleri kot pantolon ve rahat ayakkabılarımız ile birlikte kombinleyebileceğiniz kürkleri, makyaj konusunda biraz daha soft renklere kaçmanızı tavsiye ederiz. Böylelikle hem hoş hemde zarif bir görünüm yakalayabilirsiniz.

hoş ve zarif bir görünüşGece hayatında 2017 kürk modası incelemesi yaptığımızda görmekteyiz ki, kürkünüze yakın tonlarda kıyafet seçimi yapmanızı tavsiye ederiz. Ayrıca dar ve hatları ortaya çıkartan ürünleri tercih etmelisiniz. Dudak veya göz makyajınızı keskin şekilde ortaya çıkartacak renkleri tercih etmeniz; cazibenizi arttırarak dikkatleri üzerinizde toplayacaktır.

Daha Fazlası

Benzer İçerikler

1 thought on “Kürk modası”

  1. Harika bir yazı olmuş. Özellikle kürk kullanımının hayatımızın sadece giyimde değil her alanında da çok şık ve hoş görünmesi fikri çok doğru. Ve suni kürk kullanıma teşvik etmek ve hatırlatmak açısından doğru ve yerinde kullandığınız cümleleriniz içinde ayrıca teşekkür ederim. Bir sonraki yazınızı dört gözle bekleyeceğim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mutlaka Gözatın

Kapat
Kapat