Düğün & Evlilik

Kız İsteme Hediyesi Seçmenin Püf Noktaları

Kız istemeye gidilecek ve hediye olarak ne götüreceğinize tam olarak karar veremediniz mi? Sizler için kız isteme hediyesi seçme noktasında dikkat edilecek noktaları derledik...

Sizin için hayatınızın en mutlu günü yaklaşıyor. Sevgiliniz ile birlikte aynı yastığa baş koymayı kararlaştırdınız ancak önünüzde atlatmanız gereken bazı aşamalar var. Bu aşamalardan ilki hiç kuşkusuz kız isteme merasimidir. Kız isteme merasimi her iki tarafın aileleri için de büyük önem taşır. Çünkü iki aile de birbirlerini tanıma aşamasındadır. Her ne kadar ilk görüşmede tam bir tanışma sağlanamasa da ilk görüşmedeki ilk izlenimler her zaman için önem arz eder.

Kız isteme çikolatası ve çiçeği

Kız istemeye gidilirken damat tarafınca götürülecek olan çikolata ve çiçek olmazsa olmazlar arasındadır. Bunun dışında damadın başka hediye alması, onun maddi gücüne bağlı olarak uygun olabilir. Bu alınacak olan hediye kız tarafına verilen değeri simgelediği için genel olarak aileler tarafından olumlu olarak karşılanır. Olumlu karşılamayan aileler az da olsa bulunur. Bunu anlayabilmenin en iyi yolu ise, damadın geline bu konuyu danışması olacaktır. Yine ne tür bir hediye alınacağı konusunda da gelin ile bir ortak karara varılabilir.

kız isteme

Çiçek ve çikolata dışında kız isteme hediyesi olarak alınabilecek oldukça fazla seçenek bulunur. Yöre yöre değişiklik gösterse de aileye mi yoksa geline mi hediye alınacak sorusunun cevabı, geline hediye alınır olarak karşımıza çıkar. Gelinin ailesine kız isteme hediyesi alınacaksa; süslü mutfak eşyaları (Türk kahvesi fincan takımı, gümüş tepsi, şık bardak takımı vb.) salona süs eşyası ya da seccade, başörtüsü alınabilir. Bunlar dışında güzel yağlı boya tablo, üzerinde yazı olan yaş pasta da tercih edilebilir. Bu konularda en iyi yönlendirmeyi yapacak olan gelindir. Kız isteme hediyesi için, yeni bir yuva kurulma aşamasında olunduğundan dolayı çoğunlukla mutfak eşyası tercih edilir. Kız isteme hediyesi alımında dikkat edilmeli ve kaliteli bir hediye alımı yapılmalıdır. Genel olarak kabul gören mutfak eşyaları; gümüş çay takımları, gümüş tepsiler, süslü masa örtüsü ile peçetelerinden oluşan masa örtüsü sayılabilir.

Kız İsteme Töreni

Daha Fazlası

Benzer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mutlaka Gözatın

Kapat
Kapat