En İyi Fikirler

Yazın Şarkısı Belli Oldu!

Duyduğumuzdan beri dinlemeye doyamadığımız, dilimizden düşmeyen şarkı İzmir Sabahı...

Yeni şarkısı “İzmir Sabahı” ile iyi bir çıkış yakalamayı planlayan Ali Özcan ile Bebek’te keyifli bir röportaj gerçekleştirdik. İzmir Sabahı şarkısı insanın içini kıpır kıpır eden tam bir yaz şarkısı. Üstelik bu yazın en sevilen hitlerinden birisi olma yolunda ilerliyor. Şarkıya ve Ali Özcan’a ait bütün detaylar röportajımızda!

1- İzmir sabahı ile çıkışını yaptın. İlk tepkiler nasıl, neler düşünüyorsun?

İlk tepkiler çok güzel, dinleyen herkes çok beğendi. Hatta “Tatlı bir şarap rengi var dudaklarında” diye söyleyen bir sürü kişiden video aldım. Yakında sizden gelenler adlı bir video da gelecek. Bu tabiki de benim ekstra hoşuma gitti. Demek ki insanların o sıcacık kalplerine dokunabilmişim.

2- Söz müzik sana ait, öncelikle şu soruya gelelim. Sana sözleri yazdıran böyle besteler yaptıran bir ilham perin var mı?

(Gülüyor) Şuan bir ilham perim yok ama ilham perim varmış gibi şarkılarımı yazıyorum çoğu zaman. Oyunculuk eğitimi de alıyorum. Bu yüzden benim için daha kolay oluyor.

3- Oyunculuk eğitimi alıyorum dedin, hem oyunculuğu hem de müziği aynı anda yapan kişiler var. Örnek olarak Oğuzhan Koç, Murat Dalkılıç gibi. Seni de öyle göreceğiz sanırsam. Öncelikle oyunculuk eğitimini nerede alıyorsun ve ilerisi için neler söylemek istersin?

Oyunculuk eğitimimi Nişantaşı’nda Kemal Ekenel Casting’in Character Academy’ sinde Temel Oyunculuk olarak alıyorum. Oyuncu koçum çok tecrübeli ve çok başarılı bir isim. Bu bakımdan çok şanslıyım. İleride tabiki de neden olmasın, dizilerde ve filmlerde bende yer almak isterim.

4- Müzik piyasasındaki en büyük hayalin nedir?

Şarkılarımın binlerce insan tarafından hep bir ağızdan söylendiğini görebildiğim konserler. Harbiye sahnesi çıkmak istediğim en özel sahne. Bunun içinde sürekli üretip kendimi geliştirmeye çalışıyorum. Şuan 25 tane bitmiş şarkım var. Hepsi sırada, zamanlarını bekliyorlar 🙂

5- Şarkının yapım aşaması, klip çekimi hakkında ben birkaç şey duydum. Kalabalık bir ekiple çalışılmış.

Evet, klip yaklaşık 20 kişilik bir ekiple Çeşme’de “Casa de Playa Luxury Hotel” de, Seferihisar Sığacık “Monza House Butik Otel” de ve Sığacıkta çekildi. Şarkımın düzenlemesini ve mix’ini Mert Tunçmakas, mastering’ini Emre Kıral yaptı. Klibimin yönetmenliğini ise Melike Beşli üstlendi.

6- İzmir sabahı tam bir yaz şarkısı olmuş. Yakında bir albüm yapacak mısın?

Şuan için albüm düşünmüyorum. Önümüzdeki bahara planladığım çok tatlı, İzmir Sabahı‘ndan daha hareketli ve dillere dolanacağını düşündüğüm bir single çalışmam olacak. Şarkı hazır yakında stüdyoya gireceğim. 1-2 sene sonra belki albüm düşünebilirim.

7- Geçen radyo programında spor ile profesyonel bir alakan olduğunu öğrendim. Spor ile aran nasıl?

Spor hayatımın her anında var oldu. Buz pateni yaptım. Karete yaptım. Futbol oynadım yıllarca, Dardanelspor (1), Manisaspor(1), Bucaspor (3), İstanbulspor (1) sonra sakatlandım. İyileştim ama psikolojik bir sakatlık yaşadım. Şuan Ege Üniversitesi’nde Spor Bilimleri okuyorum. Sporculuk aileden geliyor. Babam karete antrenörlüğü yaptı zamanında, bir kulüpte de yöneticilik. Kız kardeşimin ise Güreş’te Türkiye 4.lüğü, Judo’da ise Türkiye 5.liği bulunuyor. Şuan da da Atletizm 400m de Türkiye Şampiyonu, Milli sporcu. Olimpiyatlara hazırlanıyor.

8- Daha önce başrol oynadığın bir klip var. O klipten biraz bahsedebilir misin?

O an antrenman sırasındaydım. Jok atıyordum. Yönetmenim aradı. “İzmir’de klip çekeceğim. Senin oynamanı istiyorum. Ne dersin?” Dedi. Bende ne klibi diye sormadan “Tamam gel çekelim” dedim. İlkay Adige’nin seslendirdiği “Hasret Türküsü” şarkısıydı. Daha önce İrfan Özata’nın seslendirdiği bu şarkıya cover yaptık aslında. Klip Alsancak’ta geçiyor ve bir ayrılık hikayesini anlatıyor. 5 saatlik bir sürede çekmiştik. Güzel bir projeydi benim için.

9- Eğitimin hakkında sadece şuan Ege Üniversitesi’nde okuduğunu biliyorum. Biraz anlatır mısın?

İlköğretimi Çanakkale’nin Biga ilçesinde bitirdim. Orada büyüdüm. Sonra Manisaspor’a transfer olmam ile Manisa Güzel Sanatlar ve Spor Lisesi’ne başladım. 1 yıl orada kaldıktan sonra Bucaspor’a transfer oldum ve Buca Işılay Saygın Güzel Sanatlar ve Spor Lisesi’ne geçtim. Orada liseyi bitirdim. İyi derecede İngilizce ve orta derecede İtalyanca biliyorum. Bu aralar Fransızca’ da çok ilgimi çekiyor. İleri de onu da öğrenebilirim. (Gülüyor)

10- İzmir Sabahı klibinde neler oluyor?

(Gülüyor) Bu konu ile ilgili bana çok soru geldi. Bazı sahneleri bir nedenden dolayı çıkartmak zorunda kaldık. Bu yüzden hikayeden birazcıkta olsa uzaklaşmış olabiliriz. Kısaca bahsedeyim. Bir çift var bir nedenden dolayı araları bozulmuş. Klipte ki esas çocuğun yani benim doğum günüm var. Artık klibi izleyenler nasıl istiyorsa öyle hikayelendirebilir. Ben veya arkadaşlarımdan birisi kızı çağırıyor. Kız yola çıkıyor yol da arabası bozuluyor ve doğum gününe gelemiyor. Böylece aşk yeniden iyileşmiyor ve zaten bende klibin sonunda “Belki bir yaz sabahı uyanırsın kordon’da, Seni seven adam artık çok uzaklarda” diyerek daha önce beraber kordonda uyandığımızı ve bir daha olmayacağını anlatıyorum..

Röportaj: Özge Hayırlı / 15.07.2018

Bizde Birsuprizimvar.com ekibi olarak bu içten röportaj için Ali Özcan‘a teşekkür ederiz. Röportajımıza içimizi ısıtan İzmir Sabahı şarkısıyla son verelim.

İzmir Sabahı

“Bir İzmir sabahı, benim aklımda hep sen
Dolaşır ismin dilimde, şarkılarla bir bilsen
Dağınık oda perişanım, dili yok bu sevdanın
Biri var mı diye sormam, ondan da haberdarım
Tatlı bir şarap rengi var dudaklarında
Hayaline küsmedim ki sana küseyim
Hayalin olsa da çok ama çok uzaklarda
Bir esrarlı busen tek dileğim
Bir anlık huzurun tek dileğim
Belki bir yaz sabahı uyanırsın kordonda
Seni seven adam artık çok uzaklarda”

Daha Fazlası

Benzer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapat