Seyahat

İstanbul Yıldız Parkı

Yıldız Parkı hem ulaşım açısından hem de güzellik açısından İstanbul'un en güzel mekanlarından birisi.

İstanbul’da yaşayıp da Yıldız Parkı’na gitmeyen var mıdır? Vardır elbette. Ben gitmemiştim daha önce hiç mesela. Adını duymuştum elbette ama gitmek nasip olmamıştı hiç.

En sonunda gidebildik Yıldız Parkı’na. Yıldız Parkı tek kelimeyle yeşil. Ağaçlar, çiçekler böcekler, ördekler, göl ve daha nicesi… Gitmesi de çok kolay. Eğer metrobüsle gidecekseniz Zincirlikuyu durağında inip Beşiktaş otobüslerine binin ve Beşiktaş meydanında indikten sonra Çırağan yolunda on beş dakika kadar yürüyün. Polis karakolunun yanında saptığınızda direk Yıldız Parkı’nda bulacaksınız kendinizi. Eğer otobüsle gelmek isterseniz DT 1 ve DT2 hattına binerek ulaşabilirsiniz.

İstanbul Yıldız Parkı

Bugünlerde biraz tadilat olduğunda dolayı çalışan kişi çok fazla, fakat muhtemelen tadilat bittiğinde daha da güzel olacak. Yazın gelmesiyle çiçekler de açmış rengarenk.

Yukarılara doğru yürüdükçe piknik yapma yerlerini görüyorsunuz. Buranın en güzel yerlerinden birisi de bu sanırım. Elinize piknik sepetinizi alıp gelebilirsiniz. Biz gittiğimizde oldukça sakindi, piknik yapan çok aile yoktu fakat okul gezisi için gelenler vardı.

İstanbul Yıldız Parkı

Yıldız Parkı’nın içerisinde küçük küçük göller de var. Fotoğraf çekmek için çok güzel yerler. Mezun olacaklar keplerini ve cübbelerini giydikten sonra soluğu burada almışlar. Düğün çekimleri de yapılıyor hatta. Biz sadece bir çift görebildik, onlar da oturup dinleniyorlardı. 🙂

Yıldız Parkı’nın içerisinde piknik yapma yerlerinin dışında yeme yerleri de mevcut. Bu yerler belediyenin olduğu için fiyatları da çok fazla değil. Karnınızı çok rahat doyurabilirsiniz. Eğer giderseniz ve kahvaltı yapmadıysanız muhtemelen park boyunca yürürken çok yorulacaksınız. Açlığınızı yatıştırmak için karışık omleti kesinlikle denemelisiniz.

İstanbul Yıldız Parkı

Parkın içerisine çocuklar için de çeşitli bölümler yapılmış. Çeşitli hayvanların heykelleri, salıncaklar ve diğer oyuncaklar da mevcut.

Yıldız Parkı’nın bir de Yıldız Sarayı var. Biz geçişi tam olarak bulamadığımız için göremedik ama siz giderseniz mutlaka görmeye çalışın. Yıldız Parkı gezimizden aktaracaklarım bu kadar. Eğer siz de ziyaret ettiyseniz düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz.

Daha Fazlası

Benzer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mutlaka Gözatın

Kapat
Kapat