Ev & Yaşam

Hangi Ülkede Ne Bedava?

Bazı ülkelerde en çok ihtiyaç duyulan şeyler bedava olabiliyor. Peki hangi ülkede ne bedava?

Hiç merak ettiniz mi farklı ülkelere gitsek bedava olarak nelere sahip olabiliriz? Quara.com adındaki bir anket sitesindeki bir soruya gelen cevaplar ile hangi ülkede neyin bedava olduğu görülüyor. Sorulan soru “Sizin ülkenizde bedava olup da başka yerlere gittiğinizde satın almanız gereken şeyler nelerdir?”. Verilen cevaplarla ise hem ülkelerdeki bedava şeyler öğrenilirken diğer yandan da değişik kültürlere dair ipuçları görülüyor.

Şimdi bakalım nerede ne bedava?

Pakistan ve Kuzey Hindistan

Hindistan denince muhtemelen herkesin aklına ilk olarak körü sosu gelir. Bu ülkelerde de özellikle Kuzey Hindistan’da bakkallardan ya da manavlardan alışveriş yaptıktan sonra körü sosu ve diğer acı soslar bolca bedava veriliyormuş. Ayrıca acı biber ve kişniş de bunlara dâhilmiş. Pakistan’da da sebze almak için manava gidildiğinde bedava kişniş ve acı biber veriliyormuş.

Hangi Ülkede Ne Bedava?

Hindistan

Hindistan’da sadece soslar değil, nasihat almak da bedava. Bu ülkede hiçbir ücret ödemeden çokça nasihat alabilirsiniz. Hintlilerin demesine göre, diğer ülkelerde danışmanlar varken onlarda da her şeye burnunu sokan komşular var. Gerçi bu komşular bizim ülkemizde de yok değil.

Amerika Birleşik Devletleri

Bu konuda hiçbir bilgim olmasa bile Amerika’da fastfoodların yanında verilen ketçap ve mayonezlerin bedava olduğunu düşünürdüm ki öyleymiş de. Özellikle adı duyulmuş hazır yemekleri satan yerlerde soslar için para ödemiyorsunuz. Bizim ülkemizde sadece ketçap ve mayonez bedava, onları da birer paket veriyorlar.

Hangi Ülkede Ne Bedava?

Singapur

Singapur da katkı maddelerinin ve sosların bedava verildiği ülkelerden birisi. Hazır yemek satan yerlerde istediğiniz kadar sos alabilirsiniz. Hatta McDonald’s markası çok acı seven Singapur halkı için özel sos bile üretiyormuş.

Hangi Ülkede Ne Bedava?

Avustralya

Avustralya’da bedava olan şeyler de açık hava yaşantısını destekleyen şeyler. Örneğin milli parklarda ya da piknik alanlarında ızgara yapabilmek için aletler bedava olarak sunuluyormuş. Elbette ızgarayı temiz olarak bırakmanız gerekiyor. Ayrıca Avustralya’nın Kuzey bölgesindekiler için su kaydırakları da bedava olarak sunuluyor.

Hangi Ülkede Ne Bedava?

Slovakya

Slovakya’da maden suyu kaynakları çok fazla olduğunda dolayı maden suyu ve su bedava olarak sunulabiliyor. Hemen her yerde maden suyu kaynağı bulabilmeniz mümkünmüş ve her maden suyunun da kendine özgü bir tadı bulunuyormuş.

Hangi Ülkede Ne Bedava?

Norveç

İskandinav ülkesi olan Norveç’te doğanın korunması oldukça önemli. Bu yüzden doğanın korunmasını sağlayan ve ayrıca halkın doğayı özgürce kullanabilmesi için kanunlar oluşturulmuş. Buna göre halk, bazı kesimlerde yabani meyve, mantar, çiçek gibi bitkileri toplama hakkına sahip. Norveç toprakları, iç ve dış olmak üzere ikiye ayrılmış. İç alanlar, dikilen bahçeler, parklar, yollar ve tarlalar; dış alanlar ise ormanlar, dağlar, çayırlar, sahiller, nehirler ve gölleri kapsıyor. Bu alanların da kullanımı serbesttir.

Hangi Ülkede Ne Bedava?

Daha Fazlası

Benzer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapat