Seyahat

Güneydoğu Asya’nın İncisi: Singapur

İş, eğlence ve tatil ülkesi Singapur'u ziyaret ettiğinizde görmeniz gereken yerleri araştırdınız mı?

Güney Doğu Asya’nın en göze gelen ülkelerinden birisi belki de Singapur. Hem iş hem eğlence hem de tatil açısından birçok kişi tarafından değerlendiriliyor son zamanlarda. Küçük bir şehir devleti olsa da potansiyeli birçok ülkeyi geride bırakmış durumda.

Singapur, 1819’da Sir Thomas Stamford Raffles’ın ticaret için adaya gelmesi ile kurulmuş. Küçük olmasına rağmen zamanla özellikle turizm açısından adını duyurmayı başarabilmiş.

Singapur, modern hayatı ve gelenekselliği bir arada tutmayı başarabilen nadir ülkelerden olmayı başarabilmiş. Şehrin her yerine metro ile ulaşım mümkün olduğundan dolayı gezmek de yorucu sayılmaz. Ayrıca şehir içi otobüsler yardımı ile de ulaşım sağlanabiliyor.

Peki Singapur’a gittiğinizde görmeden dönmemeniz gereken yerler neresi?

Marina Bay

Singapur’un doldurma işlemi ile kazandığı güzelliklerden birisi Marina Bay. Singapur Nehri boyunca uzanan Marina Bay, en lüks seyahat alanlarından birisi olarak kabul ediliyor. Dünyanın en pahalı oteli ünvanına sahip olan Marina Bay Sands de burada yer alıyor. Ayrıca dünyanın en yüksek dönme dolabı olan Singapore Flyer ve botanik parkı Gardens Bay the Bay de burada bulunmakta.

Seyahat gezi teknoloji

Clarke Quay & Riverside

Singapur’un gece hayatının merkezi de denilebilir Clarke Quay ve Riverside’a. Burada genellikle Çinliler’den kala eski evler, dükkanlar ve finans yerleri yer alıyor. Diğer kullanılmayan kısımlar ise bar, gece kulübü ve restoran olarak düzenlenmiş.

Seyahat dizi film süpriz

Chinatown

Özellikle hediyelik eşya arayan ve bunun için de sokak tezgahlarını boydan boya dolaşmak isteyen kişilerin uğraması gereken yerlerden birisi burası. Sadece hediyelik eşyalar da değil, yemek için de en iyi seçenekleri burada bulabilirsiniz. Özellikle Sri Marjamma Thian Hock Keng Tapınaklarını görmelisiniz.

Seyahat gezi

Sentosa Adası

Sentosa Adası, insan yapımı olan eğlence alanlarından bir tanesi. Eğer bütün her şeyi denemek isterseniz muhtemelen 1 hafta yetersiz olacaktır. 2010 yılında hizmete giren Resort World Sentosa, Güneydoğu Asya’da yer alan tek Universal Studios olarak da biliniyor. Ayrıca yer altı dünyasını da keşfedebileceğiniz Underwater ve Dolphin Lagoon da burada yer alıyor. Bunlara ek olarak birçok hediyelik eşya dükkânını da burada ziyaret edebilirsiniz.

Seyahat

Daha Fazlası

Benzer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapat