En İyi FikirlerSeyahat

Güney Kore’nin Başkenti Seul’de Gezilmesi Gereken Yerler

Seul'e gidip de görmeden dönmemeniz gereken yerlerin listesi!

Gezmek her zaman insanlara güzel gelir fakat bir yeri gezerken o yerin özelliklerini bilerek bu eylemi gerçekleştirmek daha güzeldir. Bu yüzden seyahate çıkmadan önce yapmamız gereken ilk iş aslında bol bol araştırmadır. Gideceğiniz yer hakkında ne kadar çok bilgi ederseniz, gezmek daha kolay gelir.

Seul’ü muhtemelen duymuşsunuzdur. Güney Kore’nin başkenti ve dünyanın en kalabalık şehirleri arasında yer alıyor ve her sene birçok turist tarafından ziyaret ediliyor. Peki Seul’e gidildiğinde gezilmesi gereken yerler neresidir? Hadi hep birlikte bu yerleri inceleyelim.

Deoksung Sarayı

Güney Kore, turizme en çok değer veren ülkelerden birisidir, bu yüzden tarihi yerlerinin çok düzenli ve temiz olduğunu görebilirsiniz. Ayrıca gezilecek yerler ile ilgili olan sitelerinde her türlü sorunun cevabına da yer veriyorlar.

Seul’e gidildiğinde gezilmesi gereken yerlerden olan Deoksung Sarayı, 1454’te inşa edilmiş. Saraya metro ile ulaşım olduğundan dolayı kolaylıkla bulunabilecek bir yerde.

Seyahat düğün blog

Gyeongbokgung Sarayı

En büyük saraylardan birisi aslında Gyeongbokgung Sarayı . Bu sarayların önünde de belirli saatlerde nöbet değişimi oluyormuş. Sarayın adının anlamı ise Batı Sarayı ve 14. yüzyıldan kalma. Ayrıca Gyeongbokgung Sarayı, Joseon Hanlığının ilk sarayı olarak da biliniyor. Bu saraya da ulaşımı metro hattı ile kolayca sağlayabilirsiniz.

Seyahat gezi düğün hediye

Kore Halk Köyü

Kore Halk Köyü, aslında gerçek bir köy değil. Halkın eski zamanlarda nasıl yaşadığını ve hangi işlerle ilgilendiğini göstermek için burayı inşa etmişler. Köy içerisinde postane, restoran ve berber gibi küçük dükkanlar yer alıyormuş.

Gezilip görülmesi gereken yerler

Myeongdong

Alışverişin kalbi olarak sayılabilecek yerlerden birisi olarak adlandırılıyor Myeongdong. Aklınıza gelebilecek her türlü markayı ve mağazayı bu sokakta bulmanız mümkün.

Gezilip görülecek yerler blog seyahat

Namsan Park

Seul’e gidildiğinde görülmesi gereken yerlerden bir diğeri de Namsan Park. Buraya yürüyerek çıkılabildiği gibi teleferikle de ulaşım mümkünmüş. Bu yüzden tek yön bilet alıp dönüşü başka türlü yapabiliyorsunuz. Ayrıca buraya geldiğinizde Seoul Tower’ı da ziyaret etmeniz mümkün.

Seyahat ve gezi makale

Kore Savaş Müzesi (War Memorial of Korea)

Güney Kore ülkesi de savaş tarihi açısından incelenmesi gereken ülkelerden birisi. Zamanında neredeyse yok olacak hale gelmişken, Amerika Japonya’nın büyümesini istemediği için Birleşmiş Milletler’i de arkasına aldı ve Güney Kore’nin kurtulmasını bir nevi sağlamış oldu. İşte bu zamanlardan kalma hatıralar da bu müzede yer alıyormuş.

Gezilecek yerler

Seul’e gittiğinizde gezmeniz gereken yerlerin bir kısmı bu şekilde. Eğer kalma süreniz uzunsa her yere daha uzun vakit ayırabilirsiniz; böylece gezdiğiniz yerleri içinize sindirerek terk edebilirsiniz.

Daha Fazlası

Benzer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapat