Teknoloji

Google’ın Yeni İletişim Aracı: Pixel Buds

Pixel Buds ile birlikte iletişim kopuklukları tarih olacak.İletişim insanlar arasındaki en önemli etkendir. Google, yeni ürünü ile bu iletişimi artırmayı amaçlıyor!

Dil ve iletişim dünyadaki belki de en önemli olan konulardan birisi olarak görülebilir. Yeryüzünde yaşayan milyonlarca insanın her biri farklı bir dili konuşmasa da milletlerin hepsinin kendilerine özle bir dili olduğu bilinmektedir. İşte bu durumda da eğer karşıdakinin dilini bilemezsek büyük bir iletişim kaybı yaşayabiliyoruz. Gerek sözlükler gerekse de mobil cihazlarımızdan erişebileceğimiz dijital sözlükler ile bu durumu yumuşatmaya çalışsak da bazen bu yetersiz kalabiliyor.

Google ise bu alanda kendisinin ne kadar geliştiğini göstermeden duramıyor. Artık yeni neslin iletişim hayatını kolaylaştıracak olan bir şey var: Pixel Buds kulaklıklar.

Google donanım etkinliği sırasında birbirinden yararlı ve teknolojik açıdan biz bir adım daha ileri taşıyacak ürünlerini taşıttı. Bunlardan birisi de gerçek zamanlı çeviri yapma özelliğine sahip olan Pixel Buds. Çok olmasa da tasarım olarak Apple’ın AirPods’unu anımsatan Pixel Buds aslında birçok açıdan da kendini diğer kulaklıklardan ayırt ettiriyor. Kasım ayında yaklaşık 159 dolardan piyasaya sürülecek olan Pixel Buds, 40 farklı dili anlayabilmenize olanak sağlıyor.

pixel buds

Google donanım etkinliği sırasında, Pixel Buds tanıtımını çok güzel bir şekilde yapan Google, kulaklığın gerçek zamanlı çeviri özelliğini de izleyicilere sundu. Pixel Buds, etkinlik sırasında hiçbir şekilde takılmadan İngilizce’yi İsceçce’ye çevirmeyi başardı. Kullanıcıların konuşmalarının bitmesinden 1 ya da 2 saniye sonra çeviri yapmaya başlayan Pixel Buds, bu alanda da büyük yeniliklerin kulaklığı olacak gibi görünüyor.

Çeviri yapmak için dil paketlerinin indirilmesine gerek yok Pixel Buds kulaklıklarında. Çeviri işlemi tamamı ile internet üzerinden yapılacağından dolayı direk kullanım kolaylığı da sağlıyor. Pixel Buds’ta çeviri yapmayı başlatmak da bir o kadar kolay, bunun için kulaklığa dokunmanız yetiyor.

Pixel Buds’ın pil ömrü 24 saat ve aynı zamanda şarj edilebilme özelliği olan kılıfa da sahip. Şimdilik kulaklığın siyah, beyaz ve mavi renkleri karşımıza çıktı. Fakat kulaklıklar sadece Android işletim sistemi ile eşleştirilebildiğinden dolayı, iPhone kullanıcıları bu kulaklıktan faydalanamayacaklar.

Google’ın donanım tanıtma etkinliğinde Pixel Buds dışında, uzun süreden beri beklenen Pixel 2 ve Pixel 2 XL’da tanıtıldı.

Daha Fazlası

Benzer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapat