Düğün & Evlilik

Gelin Saçı Modelleri

Düğünlerde en çok karşılaşılan sorunlardan birisi de gelin saçının nasıl yapılacağıdır. Peki sizin tercihiniz hangisi?

Yaz yavaş yavaş elini eteğini geçse de düğün sezonu hiç kapanmıyor. Sonbaharın gelmesi ile kurumuş yaprak ve turuncu temalı düğünler mekanlarda yerlerini almış durumda. Elbette bu durumda da gelinler de bu mevsime uygun gelin saçı modelleri bulmaya uğraşıyor. Bazı modeller herkeste güzel ve hoş dursa da bazı gelinler dağınık ya da daha toplu özel modellerden isteyebiliyor. Şimdi birbirinden şık duran gelin saçı modellerini inceleyelim:

Topuz Modeli

Topuz modeli, evlenme arifesinde olan gelinlerin en çok akıllarında bulunan modellerden birisi olarak adlandırılabilir. Topuz modelinde ense, dağınık, tepeden ve örgü şeklinde birden çok seçenek bulabilme olanağı olduğundan dolayı sıklıkla tercih edilmektedir. Örneğin, yüzünüzü daha dar göstermek için dağınık duran topuz modellerini tercih edebilirsiniz. Kır düğünlerinde ise dağınık ve sade duran topuz modelleri tercih edilmektedir.

Gelin Saçı Modelleri

Taçlı Modeller

Taçlar, asalet içerisinde evlenmek isteyen gelinlerin ilk tercihlerinden birisidir. Duvakların üzerine takılan ve birçok saç modeli ile uyum içerisinde kullanılabilen taçlar son zamanlarda da sıklıkla kullanılmaktadır. Yandan ayrılarak yapılan topuzlar büyük taşlı gelin tacı ile birleştirildiğinde sade duruşundan bir tık daha ileri gider ve göze daha alıcı gelebilir. Ayrıca perçemli ve kısa saçlarda da taç kullanılabilmektedir.

Gelin Saçı Modelleri

Atkuyruğu Modelleri

Eğer sırtı sade olan ve fazla işleme bulunmayan bir gelinlik tercih ettiyseniz atkuyruğu modeli gelin saçı ile kıyafetinizi tamamlayabilirsiniz. Fakat bu modelde duvak yerine saç tokası kullanımı daha uygundur. Bombeli ve yandan ayrılarak yapılan at kuyrukları ile özellikle kısa boylu olan gelin adaylarına önerilmektedir. Böylece boy daha uzun görünecektir.

Gelin Saçı Modelleri

Firketeli Modeller

Zarif modeller ile gelinliğini tamamlamak isteyen gelinlerin ilk tercihlerinden birisidir firketeli saç modelleri. Düze ve sade kesim olan gelinlik tercih eden gelinler bu gelin saçını kullanabilmektedir. Ayrıca topuza takılan inci tokalar da hoş bir hava vereceğinden dolayı sıkça tercih edilmektedir.

Gelin Saçı Modelleri

Çiçekli Modeller

Gelinliklerin olmazsa olmazıdır çiçekler ve güzel bir kombin ile kullanıldığında oldukça ihtişamlı hava verebilmektedir. Eğer duvağınızın üstünde bir çiçek tercih ediyorsanız nikah merasiminden sonra duvağı çıkarıp sadece taç ile devam edebilirsiniz. Açık gelin saçlarında da duvaklara tutturulan çiçekler ile gelinlik tamamlanabilir.

Gelin Saçı Modelleri

Daha Fazlası

Benzer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mutlaka Gözatın

Kapat
Kapat