Düğün & Evlilik

Gelin Adayları İçin Hayat Kurtaran Öneriler

Gelin adaylarının yaptığı en büyük hatalardan birisi bütün işleri son 1 ayda yetiştirme telaşıdır!

Gelin adaylarının evlilik teklifi sonrası birçok konuya dikkat etmesi gerekir. Her şeyin hayallerdeki gibi olması için öncelikle plan yaparak adım adım ilerlemeye çalışılmalı ve bu adımları atarken mutlaka tecrübeli kişilerden yardım alınmalıdır. Bu yüzden gelin adayları için hayat kurtaran öneriler, gelin adayları için oldukça değerli olan öneri çeşitleri olarak gözükmektedir.

Planlı OlmakGelin Adayları İçin Hayat Kurtaran Öneriler

Hayat arkadaşı olarak seçilen kişi ile hayatınızı birleştirme arifesinde, hayallerinizdeki düğünü yapmak için kesinlikle plan yapmalı ve bu özel günden en az 3 ay önce hazırlık yapmaya başlanmalıdır. Gelin adaylarının yaptığı en büyük hatalardan birisi bütün işleri son 1 ayda yetiştirme telaşıdır. Kısa bir sürede bütün hazırlıkları tamamlamaya çalışmak hem gelin adayını hem de bu aşamada yanında bulunan damat adayını çok fazla yoracaktır. Bu sebeple en az 3 ay gibi bir süreçte yapılabilecek bütün işleri yapmak, hem işleri yetiştirmek anlamında hem de gelin ve damadın yorulmaması anlamında oldukça önemlidir.

Gelinlik SeçimiGelin Adayları İçin Hayat Kurtaran Öneriler

Şüphesiz ki her genç kızın en büyük hayallerinden biri gelinlik giymektir. Muhteşem bir gelinlik giymek için dikkat edilmesi gereken bazı detaylar vardır. Bunların başında boy, kilo ve vücut tipi gibi fiziksel öğeler yer alır. Seçilen gelinliğin her anlamda geline yakışması ve fiziğine uyum göstermesi için öncelikle vücut şeklinin nasıl olduğunu bilinmelidir. Bu aşamadan sonra karar verilmesi gereken bir diğer unsur ise gelinliğin hazır mı yoksa özel dikim mi olacağıdır. Eğer vücut tipinin zor olduğu ya da hayallerdeki gelinliğin bulunamayacağı düşünülüyorsa özel dikim gelinliklere yönelmek gerekebilir. Gelinliğin diktirilmesi de hazır alınması da mutlaka vücut tipine göre olmalıdır.

Saç ve Makyaj

Saç tasarımı tercih ederken kesinlikle gelinlik modeline dikkat edilmelidir. Eğer yaka kısmının kapalı olduğu bir gelinlik modeli tercih edildi ise, bu aşamada topuz saç şekillerine yönelim olabilir. Fakat gelinliğin kayık yaka ya da straples model olması, seçimin kesinlikle açık ve dağınık saçlardan yana olmasını gerektirebilir. Son dönemlerde gelin adayları tarafından sıklıkla kullanılan renkli taçları ya da ışıltılı tokaları da saç tasarımı için göz önünde bulundurmak gerekebilir.

Daha Fazlası

Benzer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mutlaka Gözatın

Kapat
Kapat