Dizi&Film

Fantastic Beasts And Where To Find Them Filmi

Harry Potter severler ekran başına!

Harry Potter neslinden olduğunu kabul eden var mı aramızda? Ben ediyorum. 🙂 Her filmi neredeyse on beş kere izlemişimdir diyebilirim, hem de sıkılmadan ya da sahneleri atlamadan. Çünkü Potterhead olmak bunu gerektirir.

Neyse gelelim bu konumuza Fantastic Beasts and Where To Find Them filmini duymuşsunuzdur. Türkçe adı ile Fantastik Canavarlar Nelerdir, Nerede Bulunurlar? Harry Potter serisinden yaklaşık 70 yıl öncesini anlatan film. Filmi izlediğinizde kendinizi 1920’li yılların New York’unda buluyorsunuz kendinizi. Başkahraman Newt Scamander ender bulunan sihirli hayvanları toplayıp onlara bakan birisi ve Eddie Redmayne tarafından canlandırılıyor. Doğruyu söyleyeyim, adam hakkını veriyor rolün. Newt Scamander elinde bavuluyla, bazı sebeplerden dolayı Londra’dan kalkıp New York’a geliyor ve olaylar gelişiyor. New York’ta başına gelmeyen kalmıyor deyim yerindeyse. Bavuluysa gördüğüm en garip bavul. Arada Scamander’ın başına dert açsa da aslında onun evi rolünü üstleniyor.

Filmin yönetmeni, son 4 Harry Potter filmlerini yöneten kişinin ta kendisi ve film ise 18 Kasım 2016’da vizyona girdi. Eğer izlemediyseniz kesinlikle bir zaman ayarlayıp izlemelisiniz.

Filme izlemeden önce şunu bilmelisiniz. Filmde Harry Potter ile ilgili hiçbir şey yok. Yani Harry hakkında bir şeyler öğrenirim mantığıyla izlemeye başlarsanız zevk alamazsınız. İngiltere’nin büyülü dünyasına Harry Potter serisinde şahit olduktan sonra New York’takileri de seveceğinize eminim. Filmin çekimi çok iyi, eğer sinemada izlediyseniz bir de 3D efektleriyle kendinizden geçebilirsiniz. 🙂

Filmde canavarlar bile o kadar güzel ki. İzlerken birer sanat eseri oldukları düşünmüştüm. Hele bir tanesi var ki resmen cebinize koyup her gün yanınızda taşımak istersiniz: Pickett. Küçücük bir dal parçası gibi, Scamander’ın cebine giriyor ve oradan ayrılmak istemiyor.

Filmin güzel yanlarından birisi Dumbledore’a da değinilmesi. Belki bu kısmı gördüğünüzde heyecanlanabilirsiniz, o yüzden sakin sakin izleyin. Ayrıca filmi izlerken kendinizi de o büyülü dünyadaymışsınız gibi hissediyorsunuz. Bence bir film size bunu hissettiriyorsa zaten olmuş demektir.

Fantastic Beasts and Where To Find Them filmi bu şekilde. Ayrıca bitmedi. Filmin ikincisi 2018 yılında vizyona girecek. Filmi izledikten sonra devamının gelmesi gerektiğini anlıyorsunuz. Harry Potter gibi bu seriye de bağlanmamak elde değil artık.

Eğer siz de izlediyseniz filme dair yorumunuzu burada paylaşabilirsiniz.

Daha Fazlası

Benzer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mutlaka Gözatın

Kapat
Kapat