Düğün & Evlilik

Düğün Pastası Nasıl Seçilmelidir?

Düğün pastası çeşitleri konusunda kararsız mı kaldınız? O kadar çok çeşit varken hala nasıl bir düğün pastası istediğinizi bilmiyor musunuz?

Beklenen düğün günü yaklaşırken, bir yandan gelinlik seçimi telaşı diğer yandan düğün pastası seçimi konuları üstünüze gelmeye mi başladı? O halde bu yazımızda düğün pastası seçimi yapmak isteyen çiftlerimizi biraz olsun rahatlatarak, karar vermenize yardımcı olacağız. Düğün pastası seçimi yapılırken dikkat edilmesi gereken bir husus olarak şundan bahsedebiliriz.

Gelinlik ve düğün pastası seçimi

Öncelikli olarak nasıl bir düğün konsepti tercihinde bulundunuz? Gelinlik ve damatlık seçiminizi yaparken nelere dikkat ettiniz? Romantik bir düğün konsepti veya eğlenceli bir düğün konsepti olabilir bu…Düğün gününüzü hayal edin!

Hayalinizdeki düğün konsepti hangisi?Sizin hayalinizdeki düğün hangisi

Konseptinizi belirlediyseniz ve aklınızda az çok fikir oluştuysa, size yardımcı olacak bir detayı daha belirtebiliriz. Düğün gününde gelin ve damadın pastayı kestiği an, en çok beklenen ve merak edilen anlardan bir tanesidir. Seçmiş olduğunuz pastanın düğününüzde nasıl duracağını hayal edin. Sizlerle uyumlu bir pasta olmasını istiyorsanız renkli düğün pastası gibi pek çok alternatifi göz önünde bulundurabilirsiniz. Ek olarak pastanızı yaptırmadan önce tadına mutlaka bakmanızı tavsiye etmekteyiz. Düğünde yaptıracağınız pasta hangi malzemelerden yapılsın, neyli pasta olsun gibi soruların cevabını mutlaka düşünmelisiniz.

Düğün Pastası Çeşitleri

1.Mevsimli Düğün Konsepti PastasıKış düğünü pastası

Eğer düğününüzü kış aylarında gerçekleştirmeyi istiyorsanız, kış temalı düğün konsepti belirlediyseniz; kış mevsimi için yapılmış düğün pastaları tam size göre bir tercih olacaktır.

Yaz düğünü pastası

Yaz ayı, düğün mevsimi için en ideal aylardan bir tanesidir. Sizlerde size yazı ifade eden objeleri pastanızda kullanabilir, özel tasarım düğün pastası yaptırabilirsiniz.

2.Romantik Konseptli Düğün PastasıRomantik düğün pastası

Romantik düğün konsepti için düğün pastası fikirleri arasında yer alan bu pasta çeşidi, hem zarif görünümü hemde harika tadıyla düğününüze çok yakışabilir. Romantik düğün pastası için pastanızda çiçekleri tercih edebilir, inciler eşliğinde sade ve şık bir pasta görünümü yakalayabilirsiniz.

3.Renkli Düğün PastasıRomantik düğün pastası

Renkli düğün konsepti tercihinde bulunan gelin ve damat adayları için, düğünlerinde renkli düğün pastası kullanmalarını tercih etmekteyiz. Hangi rengi ağırlıklı olarak konsept belirlediyseniz, pastanızı da o renkte seçerek düğününüzü görsel bir şölen haline getirebilirsiniz.

4.Eğlenceli Düğün PastasıEğlenceli düğün pastası

Eğlenceli çiftlerin son yıllarda özellikle tercih ettiği eğlenceli düğün pastası fikri için, pastanızın üzerinde sizleri temsil eden eğlenceli figürler kullanabilirsiniz. Hem davetlileriniz hemde düğününüz için oldukça eğlenceli bir görünüm yaratacağından kesinlikle eminiz.

5.Sanat Eseri Konseptli Mimari Düğün PastasıMimari Düğün Pastası

Dantel çoğu düğününün vazgeçilmez bir parçasıdır. Bunu incelikle yorumlayacak düğün organizasyoncuları ile düğün pastacısı bir araya gelerek; konseptiniz doğrultusunda sanat eseri niteliğinde mimari düğün pastası hazırlayabilirler.

Yazımızın başında da söylediğimiz gibi, düğün pastası seçimi her ne kadar kolay bir konu gibi görünse de; çiftleri en çok seçim konusunda zorlamaktadır. Mükemmel bir düğün günü için ise her bir detayla tek tek ilgilenilmesi gerektiği unutulmamalıdır. Düğün pastası fikirleri olarak listemizde yer verdiğimiz pastalara göz atarak, hayalinizdeki düğün pastası seçimi gerçek olabilir. Şimdiden bol şans dileriz…

Düğün pastası seçimi neden önemlidir

Daha Fazlası

Benzer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mutlaka Gözatın

Kapat
Kapat