Düğün & EvlilikEn İyi Fikirler

Düğün Müziği Listesi Nasıl Hazırlanır?

Düğünler… Belki de en heyecanlı olunan yerlerden birisi. Tam ortada gelin ev damat, arka planda hoş tınısı olan bir müzik ve dans…

Düğünlerin belki de en önemli aşamalarından birisi müziklerinin seçimi diyebiliriz. İlk dans edileceği zaman, pasta kesileceği zaman, takı takma sırasında, çıkış müziği ve daha birçok kısım için müzik seçilebilmektedir.
Düğün müziği, çiftin duygularını yansıttığı için seçim sırasında daha dikkatli olunmalıdır. Düğünün yapıldığı mekana ve konseptine uygun olarak müzik seçmek misafirler için de ekstra olarak güzel durur ve seçtiğiniz müzikler ile hayallerinizdeki gibi bir düğün geçirebilirsiniz.

Düğün pastası kesildiği sırada havaya uygun olarak romantik ve yumuşak tınılardan oluşan enstrümantal, hafif caz veya klasik müzik tercihinde bulunabilirsiniz. İlk dansınız için ise son zamanlarda popüler olan beğendiğiniz şarkılardan bir tanesini seçebilirsiniz ya da latin, tango ya da vals gibi müzikleri kullanabilirsiniz.

Düğün sırasındaki ilk dansınızda kullanabileceğiniz bazı dans müziklerini şu şekilde sıralayabiliriz:

  • İrem Derici – Kalbimin Tek Sahibine: Çıktığından beri oldukça sevilen ve dillerden düşmeyen hoş bir tınısı olan şarkı özellikle ilk dans sırasında kullanılabilir.
  • Kayahan – Bir Aşk Hikâyesi: Kayahan’ın unutulmayan parçalarından olan Bir Aşk Hikayesi de düğünlerin ilk dans kısmında kolayca kullanılabilir. Hem sözleri hem de müziği bu kısma uyacaktır.
  • Yalın – En Mükemmel Misafirim: İlk dans kısmında kullanabileceğiniz bir diğer şarkı da Yalın’dan “En Mükemmel Misafirim” şarkısıdır.
  • Mariah Carey – Without You: Bu şarkı da ilk dans sırasında sıklıkla kullanılan şarkılardan birisidir. Hoş bir tını ve ortada yükselen bir hava istiyorsanız bu şarkı tam sizlik.
  • Mustafa Ceceli – İyi ki Hayatımdasın: İlk dans sırasında duygusal anlar yaşamanıza neden olacak şarkılardan birisi de olsa, düğün ortamına oldukça uygun olur.
  • Burcu Güneş – Biz Aşkı Meleklerden Çaldık: Belki de düğünlerde en çok kullanılan şarkılardan birisi diyebiliriz “Biz Aşkı Meleklerden Çaldık” şarkısı için. Gerek sözleri gerekse içinizi eriten o müziğiyle düğününüzde duymak isteyeceğiniz şarkılardan birisi olabilir.
  • Louis Armstrong – La Vie En Rose: Eğer yabancı bir düğün müziği istiyorsanız ve ortamınız klasik, davet tarzı bir yer ise kesinlikle bu şarkıyı düğün müziklerinize eklemelisiniz.
Daha Fazlası

Benzer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapat