Düğün & Evlilik

Düğün Masası Dekorasyonu Nasıl Olmalıdır?

Ne kadar önemsiz bir detay gibi görünse de, düğün masası düğünde en fazla dikkat çeken unsurlardan bir tanesidir. Bu yüzden dekorasyon konusu üzerinde düşünülmesi gereken bir konudur!

Hiç şüphesiz ki insanların hayatlarındaki en önemli günlerinden birisi de düğün günleri olmaktadır. Düğün mekanı ayarlaması, düğün organizasyonları bunlar neredeyse bir sene öncesinden belirlenmekte ve hazırlanmaya başlanmaktadır. Düğün gününde ise en önemli olan ve en dikkat çeken şeylerin başında düğün masası dekorasyonu gelmektedir. Düğün gününde titizlikle hazırlaması gereken ve gelen misafirlerin ilk önce dikkatini çeken bu detay olmaktadır.

Masa dekorasyonunda olmazsa olmaz aksesuarlarDüğün masası dekorasyonu

  • Ortamın renklerine uygun bir masa örtüsü
  • Masa örtüsüne uygun bir masa çiçeği
  • Masanın geneline uygun tabak, bardak, çatal, kaşık, bıçak
  • Mumluk ve şamdanlar
  • Kalabalık içerisinde düzeni daha kolay sağlamanıza yardım edecek masa numaraları
  • Sandalyelerin süslenmesinde kullanılması gereken tüller ve kurdeleler
  • Masa üzerinde her misafir için özel olarak hazırlanıp masaya bırakılmış küçük hediyeler

Düğün masası dekorasyonu

Düğün masalarınızı nasıl düzenleyeceğinize karar verirken sizin için en büyük etken düğününüzün nerede olacağıdır. Örneğin düğününüzü yapacağınız mekan yeşillik bir alan ise yani kır düğünü yaymakta iseniz son dönemlerin trend olan odunsu detayları masa süslemelerinde kullanabilirsiniz. Peçete halkalarından, tabak altlıklarına, mumluklardan vazoların içerisine yerleştireceğiniz ağaç dallarına kadar odunsu detayları her yerde kullanabilir bu sayede doğal bir şıklık elde edebilirsiniz.

Farklı aksesuar önerileriDüğün masası dekorasyonu

Eğer kır düğünü değil de otel ya da şık bir düğün salonu gibi bir mekanda düğün yapmayı planlıyor iseniz ve gösterişten yana iseniz o zaman gümüş tonları ve uçuk pembe tonları kullanmanız önerilmektedir. Düğün masalarınıza numaralar verebilir böylece o kalabalıktaki düzeni daha kolay sağlayabilirsiniz. Ayrıca bahsettiğimiz renklerde hazırlayacağınız masalarınız ile hem gösterişli hem de asil bir havayı düğün yaptığınız mekana taşıyabilirsiniz.

Düğün masası dekorasyonu

Eğer bahsetmiş olduğumuz tüm bu aksesuarları kullanır iseniz istediğiniz şekle uygun düğün havasını rahatlıkla yakalayabilirsiniz. Ayrıca tüm bunları yaparken her şeyi hazır almak ya da sipariş etmek zorunda değilsiniz. Biraz araştırma ya da biraz hayal gücü ve yeteneğinizi kullanarak bazı masa süslemelerini kendiniz dahi yapabilirsiniz. Düğün sonunda tüm misafirlerin aklında yer bırakacak masa süslemeleriniz ve düğün mekanınız oldukça konuşulacak ve size de güzel bir hatıra olarak kalacaktır.

Daha Fazlası

Benzer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mutlaka Gözatın

Kapat
Kapat