Düğün & Evlilik

Düğün Dekorasyon Fikirleri

Bahsetmiş olduğumuz bu dekorasyon fikirleri sizi hem bedenen hem de maddi açıdan yormayacak fikirlerdir, hem de organizasyon firmalarının kullanmadığı farklı ilginç fikirler ile dikkatleri üzerinize çekebilirsiniz!

Neredeyse her insanın en önemli günlerinden birisi de düğün günüdür. Bugün için aylar öncesinden hazırlıklar yapılır, mekanlar hazırlanır, davetiyeler bastırılır, masa aksesuarları alınır, giyilecek kıyafetler, yaptırılacak saç modelleri ve makyajlar daha birçok plan yapılır. Ancak en önemlisi de düğün dekorasyon fikirleri olmaktadır. Çünkü düğün yapacak olduğunuz alana giren tüm misafirler ilk önce mekana ve mekanın havasına dikkat etmektedirler, düğün bitiminden sonra da akılda kalan tek şey düğün dekorasyonunuz ve siz olacaksınızdır. Düğün mekanınız kişisel zevk ve tercihlerinize göre farklı yerlerde olabilir; deniz kenarında kumsalda bir düğün olabileceği gibi ormanlık bir alanda kır düğünü yapabilir ya da şehir merkezinde bir otelde veya düğün salonunuzda da düğününüzü gerçekleştirebilirsiniz. Nerede yaptığınız hiçbir önem teşkil etmez ancak bu alanı nasıl dekore ettiğiniz en önemli konudur.

Organizasyonu yapacak ekipDüğün Dekorasyonu Fikirleri

Bu konuda dikkat edilmesi gereken en önemli konu düğününüzün organizasyonu yapacak olan firmayı dikkatli seçmenizdir. Daha önceden yapmış olduğu düğünleri fotoğraflarından inceleyerek araştırabilirsiniz. İsteğinize göre masalsı bir düğün hazırlatabileceğiniz gibi şık ve nadide bir düğün de yaptırabilirsiniz. Düğün salonunuzun tavanında rengarenk uçuşan balonlar olabilir ya da uzun avizeler ve şamdanlar eşliğinde şık bir ortam da yaratılabilir. Önemli olan sizin ve eşinizin kararı kişiliğiniz ve ne istediğinizdir.

Farklı dokunuşlarDüğün Dekorasyonu Fikirleri

Eğer düğününüzde farklı dekorasyonlar yapmak istiyorsanız ancak bütçeniz buna el vermiyor ise endişelenmenize gerek yok. Çünkü en yaratıcı ve sıradışı fikirler aslında düğün sahiplerinin kendi fikirlerinden ortaya çıkmaktadır. Örneğin düğün alanınıza girişte misafirleriniz için bir karşılama alanı yaratabilirsiniz. Bunu renkli boyalar ile boyamış olduğunuz araba tekerlerinden yapabilirsiniz. Daha sonra misafirlerinizin düğün alanına giriş yolundaki mesafeyi süsleyebilirsiniz. Yürünecek yolun kenarlarına cam kavanozlar yerleştirebilirsiniz. Bu kavanozların içerisine kendi kişisel zevkinize göre renkli mumlar,  canlı ya da yapma çiçekler ya da kurumuş yapraklar koyarak onları canlandırabilirsiniz. Aynı şekilde düğün alanınızda bulunan ağaçlardan birine eski ampullerinizi asıp, ampuller içerisine çiçekler yerleştirebilirsiniz. Düğün Dekorasyonu Fikirleri

Bahsetmiş olduğumuz bu dekorasyon fikirleri sizi hem bedenen hem de maddi açıdan yormayacak fikirlerdir, hem de organizasyon firmalarının kullanmadığı farklı ilginç fikirler ile dikkatleri üzerinize çekebilirsiniz.

Daha Fazlası

Benzer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mutlaka Gözatın

Kapat
Kapat