Düğün & Evlilik

Düğün Davetiyesi Listenizi Kısaltmanın Avantajları

Uzayan davetli listesi, bitmek bilmeyen bir telaş içerisinde ne yapacağınızı bilemiyorsanız; doğru adrestesiniz!

Uzun süredir beklediğiniz gün, kapıya dayanmışken eliniz ayağınız birbirine mi dolaştı? İşlerin içinden çıkamıyorsunuz ve ne yapacağınızı da bilmiyor musunuz? Öncelikle derin bir nefes alın… Şimdi dilerseniz düğün listesi nasıl hazırlanır konusuna değinerek, üstünüzdeki yükü biraz olsun hafifletelim.

Düğün davetiyesi modeli zaten başlı başına üzerinde durulması gereken bir konudur. Nostaljik düğün davetiyesi mi tercih etsek yoksa vintage düğün davetiyesi mi derken, bir sürü detay ile uğraşmak zorunda kaldınız. Gelinlik ve damatlık seçimi konusundan hiç bahsetmiyoruz bile. Peki ilk tavsiyemiz ne mi olacak? Elbette düğününüz ile nikahınızı farklı günlerde yapmanız. Nikah için herkese hitap edecek bir nikah davetiyesi bastırabilir, bütün herkesi davet edebilirsiniz. Hatta bunun için davetiyeye gerek yok diyorsanız, bu da bir alternatiftir. Düğününüzde ise bu özel gününüze çağırmak isteyeceğiniz özel insanları davet etmelisiniz. Düğün davetiyesi listesi için ilk olarak birinci derece akrabalarınızdan başlamalısınız. Eşiniz ve sizin ailenizden sonra ise en yakın arkadaşlarınıza sıra geldi. Düğün gününüz için şöyle bir detayı hatırlatmakta yarar vardır. Sizin için böylesine önemli bir günde, düğününüzde görmek istediğiniz herkesi düşünüp; düğün listenizi bu doğrultuda uzatmalısınız.

Düğün listeme kimleri eklemeliyim?Düğün evlilik blog

Plansız ve programsız bir şekilde ilerleyen liste, ucu bucağı olmayacak derecede uzadıysa derhal bir dur demelisiniz. Düğününüze çağırdığınız kişiler ile ne derece yakın olduğunuzu düşünün. Ne kadar aralıklar ile görüştüğünüzü, sizin hayatınızda nasıl bir yerleri olduğunu. Böyle düşünerek hareket ederseniz listenizden pek çok kişiyi çıkarttığınızı fark edeceksinizdir. Listeniz hala uzunsa, ek olarak nikah ve düğün listenizi ayırdıysanız, bunlar ile sınırlı kalmayın! Yapmayı düşündüğünüz bütün organizasyonları gözünüzün önüne getirin. Kına gecesi, bekalığa veda gecesi ve daha nice organizasyon. Her organizasyon için davetli listenizi bölmek, bir diğer çözüm önerimiz olacaktır.

Düğün listem nasıl olmalı?Düğün listesi

Çoğu çiftin atladığı detaylardan bir tanesi, düğün davetiyesinde bazı notları belirtmemesidir. Eğer düğününüze davet ettiğiniz kişilerin yanlarında başka kişiler de getirmesini istemiyorsanız, bunu kibar bir dille -fakat net bir şekilde- davetiyenizde belirtmelisiniz. Böylelikle davetsiz misafirlerin bol olacağı bir düğün gününden kurtulmuş olursunuz. Diğer bir detay ise düğününüze gelecek çocuk sayısıdır. Şimdiden “Çocukları pistten alalım lütfen!” naralarını duyar gibiyiz. Güzel bir üslupla çocukların getirilmemesini istediğinizi belirtmeniz de, bu sorunun önüne geçecektir. Son olarak bir detaydan daha bahsedelim. Düğün organizasyonunun kaç kişi kapasiteli olduğunu davetli listenizde belirterek, biraz daha net davranabilirsiniz. Uzun zamandır hayalini kurduğunuz düğün gününüzün güzel geçmesi dileğiyle…

Daha Fazlası

Benzer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mutlaka Gözatın

Kapat
Kapat