Düğün & Evlilik

Düğün-Davet-Organizasyon Etkinliklerinde Satın Almak Yerine Kiralamanın Avantajları

Düğün-davet-organizasyon gibi etkinliklerde satın almaktansa kiralamanın birçok avantajı bulunmaktadır!

Özel organizasyonlar, herkesin dört gözle beklediği organizasyonlardandır. Düğünler, doğum günleri, nişanlar ve daha birçok organizasyon öncesi hummalı bir hazırlık çalışması yapılır ve gereken malzemeler ya satın alınır ya da kiralanır. Bu tarz davetlerde kiralamak satın almaktan daha avantajlıdır. Satın almaktansa kiralamanın birçok yararı vardır. Bu yüzden bu tarz organizasyonları planlamadan önce hangisinin sizin için daha faydalı olacağına karar vermelisiniz. Düğün, davet, nişan gibi organizasyonlar çok fazla göz önünde olduğundan dolayı her kısmı ayrı planlanmalı ve düzenlemeler bu plana göre yapılmalıdır. Şimdi kiralamanın avantajlarına bakalım:

Düğün davet organizasyon

  • Kiralamanın satın almadan daha avantajlı olmasının bir sebebi kiraladığınız ürünler için depolama maliyeti harcanmamasıdır. Bu yüzden depo için herhangi bir ödeme yapmazsınız. Ayrıca depoya konulan ürünlerin korunmaya da ihtiyacı vardır. Kiraladığınız takdirde bu korunma işlemi için de para ödememiş olursunuz.
  • Kiraladığınız ürünlerin bakım ve onarım masraflarını siz ödemezsiniz. Zaten size çalışır bir halde ürünler teslim edilir.
  • Bilindiği gibi her şeyin belli bir devri vardır. Bir ürünün devri ya da modası geçtiğinde onu kullanmak istemeyebilirsiniz. Bu yüzden kiraladığınız bir ürünün modası geçtiğinde elinizde kalmaz. Fakat satın almışsanız bir daha elinizden çıkarma sırasında zorluk yaşayabilirsiniz.
  • Düğün, davet ya da organizasyonlar için ürün satın aldığınızda bu ürünlerin nakliyesi için ayarlamalar yapmalısınız, fakat kiralarsanız şirketler kendileri ürünleri sizlere teslime derler ve nakliye derdiniz olmaz.
  • Bu tarz davetlerde ürünleri kiraladığınız zaman kiraladıklarınızın taşınması için ekstra olarak bir sigorta yaptırmanız gerekmez. Böylece sigortadan da tasarruf etmiş olursunuz. Su baskını, deprem ve hırsızlık gibi durumlarda maliyetler sizin üzerinize yüklenmez.
  • Düğün gibi organizasyonlarda ürünleri kiraladığınız zaman koruma, alarm ya da kamera sistemi kurmanıza gerek yoktur. Bu durumları kiraladığınız şirket halledecektir.
  • Düğün, davet ya da organizasyonlar için ürün kiralamak istediğinizde birçok firmadan farklı fiyat teklifleri alabilirsiniz. Böylece sizin için en uygun olan fiyat aralığını belirleyerek kiralama işlemini yapabilirsiniz.
  • Özel organizasyonlarınızda kullanmak için satın alacağınız ürünlerin bedelini başka işlerinizde kullanabilirsiniz ve böylece başka alanlara da yatırım yapma imkanı bulursunuz.
Daha Fazlası

Benzer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mutlaka Gözatın

Kapat
Kapat