Düğün & Evlilik

Damat Adayları İçin Hayat Kurtaran Öneriler

Düğün vakti yaklaştı ve damat adayı olarak yardıma mı ihtiyacınız var? Damatlık seçimi, damat saçı ve nikah şahidi seçimi gibi konular ile ilgili detayları sizin için derledik.

Düğün ve kına gecesi gibi özel günlerde gelin adayı giyim konusunda daha fazla ön plana çıkıyor olsa da damat adaylarının da mükemmel şıklığı yakalaması gerekiyor. Bu özel günlerde gelin adayı kendi hazırlıkları ile daha çok meşgul olacağı için, damat adayının da kendi hazırlıklarıyla meşgul olması önemlidir. Damat adayları için hayat kurtaran önerileri, yapılması gereken hazırlıkları sizler için derledik.

Damatlık Seçimi

Gelinlik kadar zor olmasa da damatlık seçimi de kolay değildir. Damatlık seçiminde dikkat edilmesi gereken en önemli nokta, vücut ölçüleridir. Eğer vücudunuzu tanıyor ve ne istediğinizi tam olarak biliyorsanız damatlık seçimini kısa sürede tamamlayabilirsiniz.

Renk; Damat adayı olarak karar vermeniz gereken ilk şey, damatlık rengidir. Gelin adayının da fikrini alarak renk seçeneklerini en aza indirebilirsiniz. Son dönemlerde damatlık için pek çok farklı renk seçeneği sunulsa da klasik ve siyah modelleri tercih etmeniz sizin bir adım daha önde olmanızı sağlar.

Damatlık türü; Damatlık modeli olarak genelde takım elbise tercihi yapılsa da smokin tasarım damatlık seçeneği de bulunur. Smokin tercihinde bulunacaksanız çok fazla renk seçeneğinizin bulunmadığını da göz önünde tutmalısınız.

Özel dikim; Günümüzde çok fazla tercih edilmese de özel olarak damatlık diktiren damat adayları da bulunuyor. Eğer siz de hazır dikim modeller arasından sizi yansıtan modeli bulamadıysanız, son tercih olarak seçimi özel dikim damatlıktan yana yapabilirsiniz.

Damatlık alma zamanı; Düğünden en az 1 ay önce seçenekleri değerlendirmeye başlamalısınız. Çünkü, hazır dikim damatlıklar içinden istediğinizi bulamazsanız özel dikim yaptırmak zorunda kalabilirsiniz. Bu da prova, deneme derken uzun bir zaman alabilir.

Damat Aksesuarları Nelerdir?

Damatlık seçimini yaptınız ve sıra aksesuar seçimine geldi. Aksesuar seçiminde damatlık ile uygun seçimler yapmalısınız. Damatlığınızı tamamlayacak aksesuarlar olarak kravat iğnesi, kol saati, kol düğmesi ve yaka çiçeği seçeneklerini değerlendirebilirsiniz.

Damatlık

Damat Saçı Nasıl Yapılır?

Düğün gününde saçları için en çok zaman harcayan gelin adayı olsa da damat adayının da harcadığı zaman küçümsenmemelidir. Eskiden damat adayı sadece evde sakal traşı olurken, günümüzde ise daha yoğun bir hazırlık sürecinden geçer. Kuaförlere taşınan bu aşamada; saç traşı, sakal traşı ve yüz bakımı için işlemler yapılır.

Saç traşı; Bu aşamada saç kesiminin nasıl olacağına karar vermeniz gerekiyor. Eğer risk almak istemiyorsanız her zaman tercih ettiğiniz modeli kullanabilirsiniz. Farklı bir görünüm elde etmek istiyorsanız da kuaför tarafından verilen önerileri dikkate alarak farklılık yapabilirsiniz.

Sakal traşı; Damat adayları eskiden düğüne sakalsız katılırdı. Günümüzde ise bu geçerliliği kaybetmiş bulunuyor. Estetik görünüm için erkeklerin sakallarını kestirmemeleri tavsiye ediliyor.

Yüz bakımı; Düğün öncesi yoğun hazırlıkların ardından yorgunluk ve heyecana bağlı olarak yüzde soluk görüntü oluşabiliyor. Bu görüntüyü kaybetmek ve daha canlı bir görünüm kazandırmak için yüz bakımı tercih ediliyor. Siz de düğün öncesinde kil ile ya da farklı karışımlar ile hazırlanan yüz maskelerinden yaptırabilirsiniz.

Damat Saçı

Nikah Şahidi Seçimi

Düğün günü için kesin karar aldınız. Sırada en önemli konulardan birisi var. Bu da nikah şahidinizin kim olacağıdır. Nikah şahidinin kim olacağı konusunda bir fikriniz yoksa ailenizden yardım almalı ve gelin adayının da fikrini alarak bu görev için en uygun kişiyi seçmelisiniz. Günümüzde nikah şahidi olarak en yakın arkadaşlardan birisi seçiliyor.

Damatlık Seçimi

Daha Fazlası

Benzer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mutlaka Gözatın

Kapat
Kapat