Düğün & Evlilik

Damat Adayları İçin Hayat Kurtaran Öneriler

Düğün telaşı içerisinde damatlara bir hayli sorumluluk düşmektedir. Damat adayları için hayat kurtaran önerileri sizler için paylaştık!

Düğün ve kınada her ne kadar gelinin giyim ve kuşamına önem verilse de damadın yapacağı damatlık seçimi, damadın aksesuar seçimi ve damadın tıraş tercihleri oldukça önemlidir. Bu özel gün için gelin adayı daha çok kendi hazırlıkları ile meşgul olacağından damat adayının da işin ucundan tutmak adına kendi hazırlıkları ile meşgul olması büyük önem taşır. Bu yüzden giyim açısından da damat adayları için hayat kurtaran öneriler oldukça değerli olan öneri çeşitleri olmaktadır.

Damatlık Seçimi

Gelinlik kadar zor seçilmese de damatlık seçmek de çok kolay bir iş değildir. Günümüz modasında her geçen gün farklı bir damatlık modeli tasarlandığından bu seçimi yaparken her zaman alternatifleri değerlendirmek gerekir. Damatlık seçimi yaparken erkeklerin en çok dikkat etmeleri gereken şey; vücut ölçüleridir. Vücudunu tanıyan ve ne istediğini bilen bir damat adayı, kısa sürede bir damatlık satın alabilir.

Damatlık İçin AksesuarlarDamatlık Seçimi

Damatlık seçimi, damadın en önemli seçimi olarak gözükse de işlerin tamamen bittiğini göstermemektedir. Damatlığa yakışması muhtemel olan aksesuarların seçiminde de dikkatli davranmak gerekir. Erkeklerde aksesuar seçimi o kadar da fazla olmadığı için bu durum çok süre almaz. Damatlığı tamamlayacak aksesuarlar arasında; yaka çiçeği, kravat iğnesi, kol düğmesi ve kol saati bulunuyor.

Damat TıraşıDamat Saçı

Bu özel günlerde gelin adayının kuaförlerde geçirdiği süre oldukça fazla olsa da damat adaylarının da geçirdiği süre hiç de az olmamaktadır. Damat adayının hazırlık süreci gelin adayı kadar uzun değildir. Eskiden sadece evde sakal tıraşı olup düğüne katılan damat adayları, günümüzde daha yoğun bir hazırlık sürecinden geçer.  Kuaförlere taşınan bu süreçte; saç tıraşı, sakal tıraşı ve yüz bakımı yapılır.

Saç tıraşı için ilk olarak saç kesiminin nasıl olunacağına karar verilmelidir. İstenirse her zaman kullanılan model kullanabilir ve risk alınmayabilir. Ancak farklı ve marjinal bir görünüm elde etmek isteniyorsa kuaförün önerilerine kulak vermek de gerekebilir.

Eskiden damat adayları düğüne sakalsız katılsa da günümüzde bu kural geçerliliğini yitirmiş bulunuyor. Daha estetik bir görünüm için erkeklerin sakallarını kestirmemeleri öneriliyor. Sakal kestirmemenin bir diğer nedeni ise düğünde çekilen fotoğrafların daha güzel olabilmesidir.

Daha Fazlası

Benzer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mutlaka Gözatın

Kapat
Kapat