DekorasyonEn İyi FikirlerEv & Yaşam

Çocuk Odalarında Feng Shui Uygulaması

Çocuk odasında Feng Shui uygulamak isteyen ebeveynler için bu yazımız rehber olacaktır!

Feng Shui Nedir?

Feng shui, anlamı itibariyle rüzgâr ve su kelimelerinin birleşmesi ile meydana gelmiş bir sözcüktür. Doğa ile bütünleşmekten bahsedilen kelimenin kökeni, insanın bulunduğu ortam ile uyumlu bir şekilde davranmasıdır. Biraz daha eski dönemlere gidecek olursak, insanın doğa ile olan uyumu göz önüne alınarak hareket etme gerekliliğinin söz konusu olduğunu söyleyebiliriz. Peki ruhumuza dinginlik katması, evimize huzur getirmesi için çocuk odalarında Feng Shui ilkesini nasıl uygularız? Kural 1: Odamızın ölçeği, feng shui planlamasını yaparken bize bir rehber olacaktır…

Çocuk odaları için ahşap elementi önemlidir

Felsefenin temelinde insanın doğa ile uyumunun yattığını belirtmiştik. Fakat diğer bir unsur olarak bu uyumun ahşap ile yakalandığını biliyor muydunuz? Özellikle çocuklarınız büyüme dönemleri süresince sınırsız enerjilerini kontrol edemeyebilirler. Bazen çok aktif bazen çok pasif davranabilirler. Bu aynı zamanda çocuğunuzun ortamı ile uyum sağlayamadığının bir başka göstergesidir. Bu durumda çocuğunuzun odasını değiştirip, güneş ışığından maksimum derecede yararlanabileceği bir cepheyi tercih etmeniz, ilk adımımız olacaktır. Odanın enerjisini doğal kaynağımız olan Güneş sayesinde yükselttiğimize göre, sonraki adımımız olan Feng Shui’de yer seçiminden söz edelim.

Çocuk odası nerede yer seçmelidir?

Sağlıklı bir çocuk gelişimi, yapılan araştırmalara göre evin sessiz fakat aynı zamanda güvenli bir köşesinde sağlanmaktadır. Çocuk odası salondan uzakta dururken, güvenlik açısından ise aile bireylerinin odalarına yakın bir yerde bulunmalıdır.

Bebek odalarında Feng Shui için hangi renkler tercih edilmelidir?

Bebek odası, bebeğinizin büyüme işlemini gerçekleştirdiği, sosyal ve beyinsel anlamda gelişimini tamamladığı, vaktinin çoğunluğunu burada geçireceği bir oda olduğu için dikkatleri üzerine çekmektedir. Feng Shui ile bebeğinizin veya çocuğunuzun doğru enerji seviyesinde olması ve enerji akışını sorunsuz bir şekilde sağlayabilmesi için doğa motiflerini içerisinde barındıran bir manzara resmi kullanmanızı tavsiye ederiz. Unutmayınız ki çocuklar etraflarında olan her şeyden etkilenir ve taklit etme eğilimi gösterirler. Siz onlara doğadan olanı, doğal olanı gösterirseniz, o da bunların bir yansıması olarak ruhuna huzur kavramını yerleştirmeye küçük yaşlardan itibaren başlayacaktır ve dengeli davranışlar sergileyecektir.

Daha Fazlası

Benzer İçerikler

2 thoughts on “Çocuk Odalarında Feng Shui Uygulaması”

  1. Siyah pembe çizgili halıya bayıldım. Acaba satışını yapan bir yer varmı Türkiye’de.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapat