Teknoloji

Burger King’ten Whoppercoin!

Bitcoin dünyasındaki gelişmeler dur durak bilmiyor. Şimdi de fast food devi Burger King Whoppercoin ile geliyor!

Gün geçmiyor ki teknoloji dünyasında bir yenilik daha ortaya çıkmasın. Fast food devi Burger King de Bitcoin dünyasından nasibini aldı. Whoppercoin adı altında kendi kripto para birimini resmen piyasaya sürüyor.

Burger King tarafından Rusya’da başlatılacak olan bu uygulama sadakat programı adı altında değerlendirilebilir. Rus yerel haber kaynaklarından gelen bilgiler ışığı altında, Burger King’ten satın almış oldukları her Whopper için belirlenecek olan dijital cüzdanlarına Whoppercoin eklenecek. Fakat bu Whoppercoin’in kullanım alanı ile ilgili kesin bir bilgi yayınlanmadı. Fakat kaynaklara göre ilerleyen dönemlerde bu kripto paralar, Burger King’lerde ödeme aracı olarak kabul edilebilecek.

Burger King’ten gelen bu haberi farklı şekilde yorumlayanlar da mevcut durumda. Söylenenlere göre, 22 Ağustos’ta yayına alınmış olan bu kripto para, ilerleyen zaman içerisinde Burger King’in bitcoin aracılığı ile ödeme alacak olmasına da işaret olarak gösteriliyor.

Blog Burger Teknoloji

İlerleyen zamanlarda ne olacağı bilinmez ama fast food dünyasının bile bu kadar teknoloji ile iç içe olması aslında ayakta alkışlanabilecek bir durum. En yakın zamanda ülkemizde de bu ödemelerin yer etmesi gerekiyor.

Peki nedir bu bitcoin?

Bitcoin Nedir?

İlk olarak 2008 yılında ortaya atılan Bitcoin aslında deneysel olarak başlayan bir girişim. Resmi bir kurumla ilişiği olmayan ama para birimleri ile alış-satışının yapılabildiği bir dijital para birimi olarak adlandırılabilir. Bitcoin’in kısaltılışı BTC, amblemi ise ฿ olarak belirlenmiştir.

Birçok kişi bitcoini kâğıt paranın gelecekteki hali olarak görebiliyor. Fakat şu an bunun için biraz erken gibi. Zira teknolojik açıdan gelişmişlik düzeyi çok ilerde olan ülkeler olduğu gibi teknoloji ile tanışmamış olan ülkeler bile var yeryüzünde. Fakat yine de üst düzeydekiler tarafından önemli derecede ciddiye alınan bir para birimi olduğunu söyleyebiliriz. Bitcoinin üretim işlemine ise madencilik yani “mining”adı veriliyor.

Daha Fazlası

Benzer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mutlaka Gözatın

Kapat
Kapat