Teknoloji

Android O Tutulma ile Birlikte Geliyor!

ABD'den görülecek olan tutulma ile birlikte Android de yeni sürümünü tanıtıyor. Android O'ya hazır olun!

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte telefonlar açısından da hayatımıza birçok yenilik geliyor. Bunlardan birisi de her dönem yeni özellikler ile piyasaya sürülen Android sürümleri. En çok kullanılan mobil işletim sistemlerinden olan Android’in en yeni sürümü “Android O” bugün Amerika Birleşik Devletleri’nde meydana gelecek olan güneş tutulması ile birlikte tanıtılacak.

Android O ile ilgili ilk haberler, yaklaşık 5 ay önce ortaya çıkmıştı. Geçtiğimiz ay ise Develepor Preview güncellemesinde ilgili tanıtımların yakın bir zamanda başlatılacağını ve piyasaya sürümün yapılacağını söylemişti. Şimdi ise Google, Android O için Eclipse temalı bir geri sayım sayfayı açarak yeni sürümü resmen duyurdu.

Teknoloji blogu

Açılan sitede tutulmanın tam olarak kaçta başlayacağı ve ne zaman biteceği belirtiliyor. Ayrıca sitede yazılı olan açıklama ise şu şekilde:

“Android O, güneş tutulmasıyla birlikte Dünya’ya iniyor ve beraberinde süper (tatlı) yeni güçler getiriyor!

21 Ağustos’ta Amerika Birleşik Devletleri’nden izlenebilecek olan bu güneş tutulması, 1918 yılından bu yana bir ilk olacak. Android ise bu tarihi doğal fenomeni deneyimlemenize birlikte yardımcı olacak. Tutulma hakkında daha fazla bilgi edinebilir ve büyük güne geri sayım yapabilirsiniz. Ayrıca Android’in bir yeni sürümü New York’tan saat 02:40 PM ET’de canlı yayın ile birlikte ortaya çıkan süper (tatlı) yeni güçleriyle birlikte açıklanacak.”

Diğer bir deyişle, Amerika süper tatlı güneş tutulmasına şahit olurken; tüm dünya da Android’in yeni sürümü olan Android O ile yeni versiyona şahit olacak ve ismi de bir tatlı isminden meydana gelecek.

Daha Fazlası

Benzer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapat